Podsumowanie sezonu kadry Finlandii

Pora na kolejne podsumowanie przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/2020. Dziś wspólnie  przyjrzymy się bliżej dokonaniom skoczków z reprezentacji Finlandii. Zapraszamy!
W klasyfikacji drużynowej, Skandynawom udało się łącznie uzyskać 243 punkty, co zapewniło im 10. miejsce w walce o Puchar Narodów. Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się być Antti Aalto, który zdobywając 133 punkty, zapewnił sobie 32. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dwudziestopięcioletni Fin, podczas zawodów w Bad Mitterndorf (Austria) zajął 6. miejsce. Było to powtórzenie najlepszego osiągnięcia w jego sportowej karierze. Oprócz tego, Aalto zajął 7. pozycję (ex aequo z Robertem Johanssonem) w klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. 
W sezonie 2019/20 punktowało zaledwie dwóch zawodników. Byli to:
  • Antii Aalto – 133 punkty 
  • Niko Kytosaho – 10 punktów 
Mimo, iż Finom nie udało się odegrać znaczącej roli w którymś z prestiżowych turniejów to niektórzy zawodnicy mogą pochwalić się nowymi rekordami życiowymi w długości skoku. 
Swoją „życiówkę” poprawił m.in. Antti Aalto, który w Bad Mitterndorf poszybował na odległość 225,5 m. Z dobrymi wspomnieniami na Kulm będzie wracał także Arttu Pohjola, który w swoich pierwszych zawodach lotów narciarskich osiągnął odległość 157,5 m. 

źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s