Podsumowanie sezonu kadry Czech


Podsumowań sezonu 2019/2020 ciąg dalszy! Tym razem przyjrzymy się jak spisywali się reprezentanci naszych południowych sąsiadów- Republiki Czeskiej.

Czesi uplasowali się w tym sezonie jako drużyna na miejscu ósmym, po zgromadzeniu łącznie 335 punktów, z czego jedynie 100 zdobyte było w konkursach drużynowych. Reprezentantów kadry oglądaliśmy 30 razy.

W konkursach drużynowych oglądaliśmy Czechów zaledwie 3 razy, z czego tylko raz zakwalifikowali się oni do drugiej serii- Zakopane 25.01, zajęli oni wówczas bowiem 7 siódme miejsce. Za każdym razem w drużynie oglądaliśmy Romana Koudelkę, Filipa Sakalę i Vojtecha Sturse. W Zakopanem i Wiśle skakał u ich boku Viktor Polasek, a w Oslo- Cestmir Kozisek.

W całym sezonie Pucharu Świata oglądaliśmy jedynie skoczków wymienionych powyżej. Z całej piątki punktowali jednak tylko Koudelka i Polasek. Ten pierwszy aż 16 razy, z czego dwa razy znalazł się w TOP 10. Viktor Polasek natomiast punktował trzykrotnie, dwa razy zajmując 27. miejsce i jednokrotnie miejsce 24.

W klasyfikacji indywidualnej Czesi zajęli miejsca:
26. Koudelka; 25 występów; 220 pkt;
53. Polasek; 18 występów; 15 pkt.

źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s