Podsumowanie sezonu – kadra Szwajcarii

Gdyby sytuacja nie pokrzyżowała planów skoczkowie wczoraj kończyliby swoje zmagania w MŚ w Lotach. Niestety sezon zakończył się już znacznie wcześniej. My podsumowujemy dla Was dokonania poszczególnych kadr. Dziś przypominamy jak w tym skróconym sezonie razili sobie Szwajcarzy.


Najlepszy ze Szwajcarów, Killian Peier w klasyfikacji generalnej PŚ zajął 25. miejce. Pozostali reprezentanci Szwajcarii nie zmieścili się w najlepszej 30.
Miejsca Szwajcarów w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20:

25. Killian Peier
35. Simon Ammann
51. Gregor Deschwanden
58. Dominik Peter
66. Andreas Schuler


Killian Peier , który łącznie zgromadził 237 pkt, sezon rozpoczął od 20. miejsca w Wiśle. Później w Kuusamo było znacznie gorzej, bo Peier nie zdołał zakwalifikować się do 30. W Niżnym Tagile pokazał się z dobrej strony – w puerwszym dniu rywalizacji był 16., ale już kolwjnwgo dnia stanał na drugim stopniu podium. Kolejne występy przynosiły mu głównie miejca w trzeciej dziesiątce. Spadek formy przyszedł w Zakopanem – Killian nie zakwalifikował się cztery razy z kolei do finału, począwszy właśnie od zawodów na Wilekiej Krokwi. Koniec sezonu oznaczał dla Szwajcara miejca w trzeciej dziesiątce.
35. w klasyfikacji Simon Ammann sezon rozpoczął trochę później niż jego koledzy z reprezentacji. Ammann nie przyjechał na inaugurację do Wisły. Skakał głownie na poziomie trzeciej i czwartej dziesiątki. Swój najlepszy start w sezonie odnotował w Obertdorfie, gdzie był 16. Łącznie udało mu się uzbierać 81 pkt do klasyfikacji generalnej. 
Pozostali reprezentanci Szwajcarii zajęli w KG miejca poza 50 z niewelkimi dorobkami punktowymi. 
W klasyfikacji Pucharu Narodów Szwajcarzy zajęli 7. miejce, a na ich koncie znalazło się łącznie 801 pkt.
źródło: informacja własna


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s