Koronawirus komplikuje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

fot.: igrzyska24

Koronawirus wywarł ogromny wpływ na świat sportu. W ciągu kilku dni odwołano większość rozgrywek na całym świecie. Pod znakiem zapytania stanęły też najważniejsze imprezy sportowe. Pandemia utryudnia też zawodnikom przygotowania i treningi przed przyszłymi startami. Do kraju musięli wrócić między innymi chińscy skoczkowie, którzy mięli pezygotowywać się w Europie, pod okiem Miki Kojonkoskiego do IO 2022.

Chiny wygrały walkę z wirusem. Tamtejsze władze w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, zarekomendowały jak najszybszy powrót obywateli Chin do ojczyzny. Wśród przebywających poza Azją mieszkańców Chin znaleźli się młodzi skoczkowie trenujący przed Igrzyskami Olimpijskimi w ramach specjalenego programu prowadzonego w Skandywanwii. W Finlandii, gdzie znajdowali się skoczkowie, wprowadzono stan wyjątkowy w związku z zagrożeniem epidemicznym. 

 W Chinach uważa się, że sytuacja związana z koronawirusem jest w tej chwili dużo bardziej niebezpieczna w Europie niż w ich kraju – mówił trener młodych skoczków z Chin, Mika Kojonkoski w rozmowie z portalem Is.fi – Rząd chiński twierdzi, że powrót wszystkich obywateli do ojczyzny jest najlepszym rozwiązaniem. Być może tak właśnie jest. Ja ich rozumiem. Moi zawodnicy jeszcze w najbliższy weekend zostaną w Pekinie poddani szczegółowym badaniom na obecność koronawirusa. Następnie każdy zostanie przewieziony do swojej prowincji, gdzie mają spędzić dwa tygodnie w jednoosobowych pokojach, w całkowitej izolacji – tłumaczył.

Taki stan rzeczy rzutuje dość mocno na plan treningowy i cały projekt.  W naszym projekcie nie możemy sobie pozwolić na stratę choćby jednego dnia, trenujemy bez przerwy, na okrągło, ścigając się z czasem, ale w tej sytuacji nic nie możemy zrobić – mówił szkoleniowiec. 

Póki co stan wyjątkowy w Finlandii wprowadzono do 13 kwietnia. źródło: Is.fi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s