Podsumowanie FIS Cup Pań i Panów

zdjęcie: FIS


Tak jak sezony Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego, przedwcześnie zakończył się również sezon zimowy FIS Cup Panów i Pań. Jak to przebiegało przed wybuchem pandemii, kto wygrał i kto był wielkim przegranym? Zapraszamy na podsumowanie sezonu FIS Cup.

FIS CUP PANÓW
Tegoroczna edycja rozpoczęła się 6 lipca 2019 w Szczyrku, a zakończyła się 16 lutego 2020 w austriackich Villach. Terminarz ustalony został w maju roku 2019, jednak we wrześniu odwołane zostały zawody w amerykańskim Park City (7-8 grudnia) i dołączono zawody w czeskim Libercu (1-2 lutego 2020), które z powodu braku zaśnieżenia początkowo przeniesiono na późniejszy termin w lutym, a później odwołano. Rozegrano łącznie 22 konkursy.
W cyklu zwyciężył Tim Fuchs, wyprzedzając Austriaka Stefana Rainera o 25 punktów i trzeciego, również Austriaka Maximiliana Steinera, o 166 punktów. Sezon zdecydowanie zdominowali Austriacy. W pierwszej dwudziestce uplasowało się ich aż dziesięciu.
Najwyżej z Polaków uplasował się Adam Niżnik- zajął czwarte miejsce, zdobywając 509 punktów. Wystąpił on jednak jedynie w 10 zawodach.
 
FIS CUP PAŃ
Ósmy sezon tego cyklu w historii jego rozgrywania, rozpoczęty 6 lipca w Szczyrku, zakończony 16 lutego w Villach. Tak jak w przypadku FIS Cupu mężczyzn- odwołane zostały zawody w Park City, a ponadto dodane, przeniesione i później odwołane zawody w Libercu. W konkursach w Rastbüchl 25-26 stycznia 2020 wzięło udział 5 zawodniczek urodzonych w 2005 i 2006 roku, co jest niezgodne z zasadami rozgrywek Pucharu, dopuszczającymi w tym roku skoczkinie urodzone najpóźniej w 2004. W klasyfikacji generalnej cyklu ich wyniki nie zostały uwzględnione, a zawodniczki sklasyfikowane niżej od nich w konkursach otrzymały odpowiednio więcej punktów.
Tytułu z poprzedniego roku broniła Rumunka Daniela Haramble, która finalnie zakończyła sezon na 4 miejscu, przegrywając z trzema Czeszkami. Słyszy się głosy, że to ona jest „wielką przegraną” FIS Cupu. Pierwsze miejsca zajęła Klara Ulrichova, drugie Stepanka Ptackova (tracąc do Ulrichovej ponad 200 punktów). Na trzeciej lokacie uplasowała się Karolina Indrackova, z 372 punktami.

źródło: informacja własna, FIS 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s