Raw Air w Lillehammer: Konkurs dla Petera Prevca!

Pierwszy konkurs indywidualny z cyklu Raw Air właśnie dobiegł końca. Peter Prevc, zwycięża po raz 23 w swojej karierze!


Próby na skoczni Lysgaardsbakken od początku dnia były dla zawodników nieco trudne. Często zmieniające się kierunki wiatru połączone z różną jego siłą były dla skoczków nie lada wyzwaniem. Oprócz dobrej formy dzisiaj przydała się też odrobina szczęścia. Zawodnikiem, któremu w Norweskim Lillehammer nie zabrakło ani jednej z wyżej wymienionych rzeczy był Peter Prevc. Skoki na odległość 132 m oraz 125.5 m pozwoliły Słoweńcowi na zajęcie czołowej lokaty. Zawody na drugiej pozycji ze stratą 0.4 punktu zakończył Markus Eisenbichler (138 m/125.5 m). Miejsce na podium znalazło się również dla kolejnego reprezentanta Niemiec – Stephana Leyhe (130 m/133 m).
Najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch na 7. miejscu. W drugiej serii wystąpili również Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Rywalizajcę skończyli odpowiednio na 23. i 25. pozycji. Po pierwszym skoku zawody zakończyli Jakub Wolny (114 m, 37. miejsce) oraz Maciej Kot (112.5 m, 39. miejsce).

Na miejscu lidera klasyfikacji Raw Air po 5 seriach znalazł się Marius Lindvik, który wyprzedza Stefana Krafta oraz  Stephana Leyhe.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s