Podsumowanie konkursów skoków w ramach Mistrzostw Świata Juniorów 2020


W cieniu nie tylko Pucharu Świata ale również wszechobecnej paniki związanej z pandemią coronavirusa, w dniach 5 do 8 marca 2020 roku w niemieckim Oberwiesenthal odbyły się konkursy skoków narciarskich w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. Przyjrzyjmy się wynikom tych rywalizacji! 

W mistrzostwach wystartowali zawodnicy w grupie wiekowej 16 do 20 lat, a więc ci pochodzący z roczników od 2000 do 2004. W sumie rozegrano pięć zawodów w konkurencjach zarówno indywidualnych jak i drużynowych, wśród których odbył się również konkurs teamów mieszanych. 
Polskę reprezentowali Tomasz Pilch, Adam Niżnik, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka. Jeśli chodzi o skoczkinie, to Polki wystąpiły w składzie Wiktoria Przybyła, Nicole Konderla, Anna Twardosz oraz Kinga Rajda. 
Jeśli chodzi o konkurs indywidualny mężczyzn, to padł on łupem Petera Resingera z Austrii, który na podium wyprzedził Norwega Sandera Vossana Eriksena oraz Słoweńca Marka Hafnara. Najlepszym z Polaków okazał się być Tomasz Pilch, który rywalizację zakończył na 9. miejscu. 
Tego samego dnia odbył się również konkurs indywidualny kobiet. Złoto wygrała Austriaczka, Marita Kramer. Wyprzedziła ona o ponad 20 punktów Norweżkę Thee Minyan Bjoerseth. Na trzeciej pozycji znalazła się Włoszka Lara Malsiner. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, była ósma. 
W rozegranym dwa dni później konkursie drużynowym mężczyzn, triumfowała reprezentacja Słowenii w składzie Żak Mogel, Jan Bombek, Jernej Presecnik oraz Mark Hafnar. O 29 punktów wyprzedzili oni Austriaków, których reprezentowali Peter Resinger, Josef Ritzer, David Haagen oraz Marco Woergoetter. Na trzecim miejscu znaleźli się Niemcy – Luca Roth, Claudio Haas, Kilian Maerkl oraz Philipp Raimund. Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do drugiej serii, uzyskując finalnie 9. pozycję. 
Jeśli chodzi o konkurs drużynowy kobiet, to tutaj triumf odniosła reprezentacja Austrii. Team w składzie Lisa Eder, Vanessa Moharitsch, Julia Muehlbacher oraz Marita Kramer o ponad 20 punktów wyprzedził reprezentację Słowenii (Jerneja Brecl, Lara Logar, Jerneja Repinc Zupancic, Katra Komar). Na trzeciej pozycji, podobnie jak w przypadku rywalizacji mężczyzn, uplasowała się drużyna z Niemiec. Naszych zachodnich sąsiadów reprezentowały Michelle Goebel, Josephin Laue, Pia Lilian Kuebler oraz Selina Freitag. Polki finalnie zajęły 7. pozycję. 
Zmagania Mistrzostw Świata Juniorów 2020, przynajmniej w kontekście skoków narciarskich, zakończyły zmagania drużyn mieszanych. Tutaj również triumfowała Austria w składzie Lisa Eder, Marco Woergeotter, Marita Kramer oraz Peter Resinger. Norwegowie (Eirin Maria Kvandal, Bendik Jakobsen Heggli, Thea Minyan Bjoerseth oraz Sander Vossan Eriksen) stracili do pierwszego miejsca jedynie 1.6 punktu. Na trzeciej pozycji znalazła się reprezentacja Słowenii w składzie Jerneja Brecl, Jan Bombek, Katra Komar oraz Mark Hafnar. Polacy w składzie Kamila Karpiel, Adam Niżnik, Kinga Rajda oraz Tomasz Pilch zajęli finalnie 7. miejsce. 
Źródło: informacja własna /wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s