Mistrzostwa Świata w Lotach bez udziału publiczności

fot.: skisprungschanzen.com

Koronawirus to ostatnimi czasy gorący temat, nie tylko w świecie sportu. Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwują jak rozprzestrzenia się on w kolejnych krajach. Słoweńcy wydali więc oświadczenie dotyczące Mistrzostw Świata w Lotach.

W poniedziałek w Lublanie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rządu związane z groźnym koronawirusem. Rada Bezpieczeństwa Narodowego podjęła kroki mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Decyzją słoweńskiego ministra zdrowia, Alesa Sabera, imprezy masowe z udziałem powyżej 500 osób, w tym zaplanowane na 19-22.03 Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy, mają odbyć się bez udziału publiczności. Spowodowane jest to faktem, iż we Włoszech wirusem COVID-19 na tę chwilę zarażone są ponad 9172 osoby, zaś zmarło 463. W Słowenii obecnie potwierdzono 23 przypadki koronawirusa.

Przypomnijmy, że koronawirus (inaczej COVID-19) wywołuje objawy podobne do przeziębienia- gorączkę, kaszel, duszności, zmęczenie oraz ból mięśni. Z jego powodu umiera jednak zaledwie 3% chorych, a wiele osób udało się wyleczyć.

Źródło: siol.net

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s