COC w Lahti: Kolejny triumf Leitnera, Wąsek na podium

Clemens Leitner po raz kolejny wygrywa konkurs rangi Pucharu Kontynentalnego. Na podium znaleźli się także Lovro Kos oraz Paweł Wąsek. 
Podobnie jak podczas wczorajszego konkursu, reprezentanci Turcji nie pojawili się na starcie. W pierwszej serii wzięło więc zatem udział jedynie 39 zawodników. Po pierwszej serii prowadził wczorajszy triumfator, Clemens Leitner. Drugi, Moritz Baer, tracił do Austriaka 6.5 punktu. Trzeci był Lovro Kos. Do serii finałowej awansowało trzech Polaków – Paweł Wąsek, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała. 
W drugiej serii swoją przewagę nad wiceliderem konkursu powiększył Clemens Leitner. Po oddaniu dwóch dobrych skoków (125.5 m/ 127.5 m), wyprzedził drugiego Słoweńca o 22.4 punktu. Lovro Kos po skoku na 122 metry awansował na drugie miejsce a na ostatnim stopniu podium stanął ostatecznie reprezentant biało-czerwonych, Paweł Wąsek. Stefan Hula (118.5 m/ 117 m) zamknął czołową dziesiątkę, Andrzej Stękała zakończył niedzielną rywalizację na 23 pozycji. Ostatni z Polaków, Arkadiusz Jojko oddał tylko jeden skok na 81 metrów, przez co zajął 39 miejsce. 
Dzisiejszym triumfem Clemens Leitner powiększył swoją przewagę nad nieobecnym Clemensem Aignerem w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Dzięki zakończeniu konkursu na podium, Paweł Wąsek wyprzedził Maćka Kota i z liczbą 363 znajduje się teraz na 12 miejscu. 
Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s