ABC Skoków: Raw Air

Tegoroczny cykl Raw Air zbliża się wielkimi krokami! Co to za zawody, skąd i jak pojawiły się w kalendarzu FIS PŚ i gdzie się odbywają? Dawka wiedzy o Raw Air- czas start!

Raw Air to cykl zawodów w skokach narciarskich i turniej odgrywany w ramach Pucharu Świata, począwszy od sezonu 2016/2017. Odbywają się one w marcu na czterech norweskich skoczniach, w czterech norweskich miastach. Skoki oglądamy bowiem w Holmenkollen, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich skokach łącznie (docelowo 16 skoków, jeśli żadna seria nie zostanie odwołana), zarówno indywidualnie jak i drużynowo. 
W skład turnieju wchodzi dziesięć zawodów- sześć konkursów (dwa drużynowe, cztery indywidualne) oraz cztery serie kwalifikacyjne do zmagań indywidualnych. Wszystko rozgrywa się dzień po dni, w ciągu dziesięciu dni. 
„Nie chcę mówić, że Raw Air staje się bardziej prestiżowy od Turnieju Czterech Skoczni, ale dla mnie jest to większe wyzwanie. […] Dziesięć dni ciągłej rywalizacji i przemieszczania się pomiędzy miastami wymaga od nas dużej koncentracji. Musimy być w dobrej kondycji nie tylko fizycznej, ale i mentalnej.” Kamil Stoch o turnieju Raw Air (triumfator 2. edycji)

Dotychczas tylko jeden zawodnik wygrał wszystkie kwalifikacje do konkursów podczas całej edycji turnieju Raw Air. Dokonał tego Kamil Stoch przed każdym z czterech konkursów indywidualnych podczas trwania 2. edycji turnieju w roku 2018. Stoch zapisał się w historii Raw Air również jako pierwszy (i dotąd jedyny) triumfator, który prowadził w klasyfikacji generalnej turnieju przez cały okres jego trwania. Podczas 2. edycji imprezy w 2018 był liderem nieprzerwanie od pierwszej do szesnastej, ostatniej serii skoków.


źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “ABC Skoków: Raw Air

  1. Dziekuje bardzo za wpis! Caly artykul bardzo pomocny i nie moge sie juz doczekac, by obejrzec caly turniej. Tak trzymac Dziewczyny 😉 Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s