PŚ w Lahti: trening dla Anze Laniska!

Przed chwilą zakończyła się seria treningowa przed konkursem drużynowym w Lahti. Najlepszym zawodnikiem był Słoweniec Anze Lanisek, a najlepszą drużyną Austria. 

Próba przed zmaganiami na skoczni w Finlandii okazała się być szczęśliwa dla Laniska, który oddał skok na 127 metr. Pozwoliło mu to zająć pierwszą pozycję. Tuż za nim uplasował się Michael Hayboeck (125 m). Podium uzupełnił Stephan Leyhe po próbie na 124.5 m. Najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch (123 m) na czwartej pozycji.
Austriacy okazali się być najlepszymi zawodnikami drużynowo. Zajęli pierwsze miejsce gromadząc podczas treningu 250 punktów. Jedynie 0.9 punktu za nimi uplasowali się Niemcy. Norwegia z dorobkiem 242.1 punktu zakończyła serię próbną na trzeciej pozycji. 
Nasi reprezentanci po skokach Piotra Żyły (115 m), Jakuba Wolnego (113 m), Kamila Stocha (123 m) oraz Dawida Kubackiego (123,5 m) zakończyli trening na szóstym miejscu.
W sobotnich zmaganiach weźmie udział dziewięć drużyn – Niemcy, Austria, Polska, Japonia, Słowenia, Norwegia, Rosja, Szwajcaria oraz Finlandia.
Początek konkursu o godzinie 16:00!
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s