COC Rena: Leitner najlepszy w sobotnich zawodach

Sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego padł łupem Clemensa Leitnera, który wyprzedził drugiego Martina Hamana o 3.5 punktu. Trzeci był Clemens Aigner.
Dzisiejszy dzień w Renie zaczął się bardzo szczęśliwie dla reprezentacji Polski – Maciej Kot okazał się najlepszym skoczkiem podczas treningów, Stefan Hula zakończył serię treningową na czwartej pozycji. Tuż po tym, serię próbną wygrał Stefan Rainer, który wyprzedził drugiego Kota o 1.6 punktu. Warto wspomnieć, że ze względu na Mistrzostwa Świata Juniorów, w ten weekend w Renie zobaczymy jedynie 39 zawodników – w tym jedynym juniorem jest reprezentant Polski, Tomasz Pilch. 
Pierwsza seria odbyła się bez przeszkód, jako pierwszy swój skok oddał reprezentant Czech, Viktor Polasek, startując z 10 belki. Ostatecznie, na półmetku rywalizacji najlepszy okazał się Clemens Leitner, lądując na odległości 135.5 metra. Drugi był Maciej Kot, a trzecie miejsce zajmował Martin Hamann. Do serii finałowej awansował komplet Polaków. 
W serii finałowej najdłuższym skokiem (139.5 m) popisał się reprezentant Austrii, Ulrich Wohlgenannt, co ostatecznie uplasowało go na 5 pozycji w sobotnim konkursie. Dzisiejszym zwycięzcą okazał się Clemens Leitner, który po oddaniu skoków na 135.5 i 134.5 metra zebrał łącznie 278.6 punktów. Drugi Martin Hamann wyprzedził trzeciego Clemensa Aignera o 1 punkt. 
Polacy zakończyli dzisiejszą rywalizację na kolejnych miejscach: 
4. Maciej Kot (135 m/ 135.5 m)
14. Tomasz Pilch (127 m/ 130.5 m)
26. Stefan Hula (125.5 m/ 124 m)
30. Andrzej Stękała (122 m/ 119 m)
W klasyfikacji generalnej na czele nadal dwóch Austriaków – Clemens Aigner z łączną liczbą 931 punktów na swoim koncie, oraz Clemens Leitner z 885 punktami. Dzięki dzisiejszemu podium Martin Hamann wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, jest obecnie na 11 miejscu z liczbą 358 punktów. 
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s