PŚ Lahti – treningi dla Laniška i KraftaPrzed chwilą zakończyły się serie treningowe przed piątkowymi kwalifikacjami w Lahti. Pierwszy trening padł łupem Anže Laniška , zaś drugą serię wygrał Stefan Kraft.

I TRENING
Pierwsza seria treningowa rozpoczęła się od skoku Mico Ahonena, który uzyskał zaledwie 90.5 m. Na początku zawodnicy skakali z belki ustawionej na 12. stopniu, jednak dalekie próby Simona Ammanna oraz Michaela Hayböcka sprawiły, że rozbieg został ostatecznie skrócony aż o cztery poziomy. Jedynym zawodnikiem, który poszybował za rozmiar Salpausselki był Michael Hayböck, który wylądował na 131 metrze. Jednak to Anže Lanišek okazał się być lepszy od Austriaka i wygrał pierwszą serię treningową.
Najlepszym z biało- czerwonych okazał się być Piotr Żyła, który zajął 19. miejsce. Zaraz za nim uplasował się Dawid Kubacki. Jakub Wolny zajął 36. miejsce, a Klemens Murańka znalazł się dwie lokaty niżej. Paweł Wąsek zajął przedostatnie, 61. miejsce. Kamil Stoch, podobnie jak Stefan Kraft i Karl Geiger, nie zdecydował się na start w treningu. 
II TRENING
W drugiej serii treningowej zawodnicy skakali z belki ustawionej na 10. oraz 9. stopniu. Warunki nie przeszkadzały w oddawaniu dalekich skoków, dzięki czemu byliśmy świadkami wielu imponujących prób. Najdłuższym skokiem w tej serii może pochwalić się lider Pucharu Świata, Stefan Kraft, który wylądował na 130 m. Skok na rozmiar obiektu w Finlandii pozwolił Austriakowi wygrać drugą serię treningową.
Dzięki skokowi na 129.5 m Dawid Kubacki zakończył zmagania treningowe na drugim miejscu. W czołowej ’10’ znalazł się jeszcze Kamil Stoch oraz Piotr Żyła- odpowiednio na 4. i 7. miejscu. W trzeciej dziesiątce uplasował się Jakub Wolny, który zajął 27. miejsce. Klemens Murańka był 31. Najsłabszymi z biało- czerwonych okazali się być Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek, którzy zajęli 53. oraz 55. miejsce. 
O godzinie 16:00 czasu polskiego mają rozpocząć się kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego.
Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s