Pare słów o… Mistrzostwach Świata Juniorów.

zdjęcie: Sport Onet
Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich- nazwa właściwie sama siebie wyjaśnia. Co jednak się za nią kryje? Przybliżymy Wam dzisiaj trochę więcej o tym rodzaju zawodów, jako że MŚJ 2020 zbliżają się wielkimi krokami.

MŚJ w skokach to część Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym- zawodach rozgrywanych co roku, od 1977. Pierwsze MŚJ rozegrano w Sainte-Croix. Rok później rozegrano po raz ostatni pierwowzór zawodów, czyli Mistrzostwa Europy w narciarstwie klasycznym. Chciano, by zawody te były bardziej otwarte dla zawodników spoza Europy. Mistrzostwa te dwukrotnie organizowane były w Polsce- w Karpaczu w 2001 oraz w Zakopanem w 2008.
Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w skokach odbywają się konkursy takie jak konkurs indywidualny kobiet, mężczyzn, drużynowe również kobiet i mężczyzn i konkurs drużyn mieszanych. W zeszłym roku, w Lahti, wygrywali Thomas Aasen Markeng, team Niemiec w konkursie mężczyzn, Anna Szpinyeva, drużyna Rosji w konkursie pań, i drużyna Rosji w konkursie drużyn mieszanych. W historii tego typu zmagań (stan po MŚJ 2019) najwięcej medali mają Austriacy- aż 66.
Tegoroczne MŚJ będziemy oglądać w Niemieckim Oberwiesenthal w dniach 5-8 marca 2020. W zawodach startować będą mogli zawodnicy z roczników 2000-2004. Treningi rozpoczną się już 3 marca, a kadry powoli zostają ujawniane- będziemy informować was o tych, które już znamy, na bieżąco.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s