Marcowe konkursy skoków w Japonii odwołane!

fot. visionsoftravel.org
Koronawirus to jeden z najpopularniejszych tematów w ostatnim czasie. Cały świat z przerażeniem obserwuje, jak rozprzestrzenia się on i próbuje ustrzec się przed nim. Japończycy są równie przerażeni, jak inne kraje, i dlatego odwołali wszystkie zawody skokowe, które miały odbyć się w ich kraju w marcu.
W Japonii w marcu miały odbyć się następujące zawody: 91 Miyasama Ski Jumping Games (zawody międzynarodowe), Sapporo Olympic Memorial (zawody krajowe), Ito Cup (zawody, na których swoje ostatnie skoki oddawali skoczkowie kończący karierę) oraz mistrzostwa juniorów w Nayoro. Niestety z powodu obaw przed zarażeniem koronawirusem, żadne z powyższych zawodów się nie odbędą.
Koronawirus wywołuje chorobę COVID-19, która objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólem mięśni i zmęczeniem. Do zgonów dochodzi u zaledwie 2-3% osób chorych, a ciężki przebieg choroby notuje się u około 15-20% chorych. Do tej pory zarażonych na całym świecie jest ponad 81 tysięcy osób, z czego poza Chinami jest to około 3 tysięcy ludzi. Do tej pory z powodu zarażenia koronawirusem zmarło ok. 2800 osób, przy czym około 40 spoza Chin.
Wśród tych zlych danych pojawia się również dobra informacja – ponad 27 tysięcy chorych po zarażeniu koronawirusem wyzdrowiało.
Źródło: newsweek.pl oraz twitter.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s