Chińska ekipa znika ze Skandynawii. Norweski Związek Narciarski narażony na straty finansowe

fot.: igrzyska24


Problemy Norewskiej Federacji po wyjeździe chińskiej ekipy. Dalsze losy projektu na IO 2022 stoi pod znakiem zapytania.W 2018 roku grupa 22 młodych chińskich zawodników przyjechała do Skandynawii, gdzie nawiązali współpracę z Norweską Federacją. Podpisano wówczas umowę, zgodnie z którą mieli oni przebywać tam do igrzysk w Pekinie, a więc do 2022 roku. Celem tego przedsięwzięcia było wystawienie chińskiego zawodnika na IO, jednak z początkiem października grupa młodych Chińczyków wyjechała ze Skandynawii, narażając Federację Norweską na straty finasowe. Jeżeli Azjaci nie spłacą należności, może to oznaczać stratę rzędu nawet od 3 do 5 milionów koron. 


Kolejnym problemem po zniknięciu chińskiej ekipy był fakt, iż młodzi zawodnicy pozostawili lokale, w których mieszkali, w fatalnym stanie, co spowodowało kolejne straty finansowe.

Kilku najlepszych zawodników z norweskiego przeszło  pod opiekę Miki Kojonkoskiego, który w sasiedniej Finlandii trenuje grupę młodych skoczków. Reszta grupy azjatyckich skoczków wróciła do domów.  


Trwają negocjacje co do przyszłości projektu i spłaty należności. Prowadzone są przez ambasadora Norwegii w Pekinie.
źródło: skijumping

Jedna myśl w temacie “Chińska ekipa znika ze Skandynawii. Norweski Związek Narciarski narażony na straty finansowe

  1. Ja mysle, ze to wszystko spowodane jest tym cholernym Koronawajrus. Nie wiem o co z tym chodzi, ale slyszalem, ze to sie od Chinczykow wywodzi i przyszlo to cholerstwo do Zielonej Gory, mojego miasta i mi sie to nie podoba. Tak czy inaczej, swietna robota dziewuszki. Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s