PŚ Rasnov: Kraft triumfuje po raz 20. w karierze!Można śmiało stwierdzić, że Rumunia w ten weekend padła łupem zarówno Niemców, jak i Austriaków. Dzisiejszym triumfatorem, po raz 20. w karierze, został Stefan Kraft. Reprezentant Austrii po skokach na odległość 103 oraz 97.5 metra wyprzedził dwóch Niemców – Karla Geigera i, debiutującego w pierwszej „trójce” zawodów Pucharu Świata, Constantina Schmida. 

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Stefan Kraft. Austriak poszybował na odległość 103 metrów, co ustanowiło go współrekordzistą skoczni w Rasnovie. Identyczną odległość zanotowali również Gregor Schlierenzauer (piąty po pierwszej serii) oraz Constantin Schmid, który zaskakująco znajdował się na najniższym stopniu podium już po pierwszej serii. Austriaka i Niemca rozdzielał Karl Geiger, który po skoku na odległość 99.5 metra był drugi. Na czwartym miejscu znajdował się Daniel Andre Tande (98 m), piąty był wspomniany już Schlierenzauer, a kolejne lokaty w czołowej ’10’ uzyskali Michael Hayboeck (100.5 m), Peter Prevc (97 m), Philipp Aschenwald (97 m), Dawid Kubacki (96 m) oraz Stephan Leyhe (95.5 m). 
Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to awans do drugiej serii uzyskali jeszcze Kamil Stoch (17. miejsce – 92 m), Klemens Murańka (22. pozycja – 94 m), Piotr Żyła (23. miejsce – 92 m) oraz Aleksander Zniszczoł (24. lokata – 94 m). 
Z konkursem po pierwszej serii pożegnali się zarówno Paweł Wąsek (34. pozycja – 88 m) oraz Jakub Wolny, który po skoku na odległość 89.5 m zajął 37. miejsce. 
Podium z pierwszej serii okazało się być również tym finałowym. Stefan Kraft po skoku na odległość 97.5 m przypieczętował swój triumf, odnosząc tym samym 20. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze. Austriak o 3.6 punktu pokonał Karla Geigera (96 m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Constantin Schmid (95.5 m), dla którego jest to debiut jeśli chodzi o miejsce w czołowej „trójce” konkursu indywidualnego najlepszej ligi skoków. 
W najlepszej ’10’ znaleźli się jeszcze kolejno Daniel Andre Tande (94.5 m), Marius Lindvik (99 m), Stephan Leyhe (97 m), Ziga Jelar (97.5 m), Kamil Stoch (98.5 m) oraz Johann Andre Forfang (96 m). 
Piotr Żyła finalnie znalazł się na 21. miejscu (95 m), Aleksander Zniszczoł był finalnie 24. (90.5 m) a Klemens Murańka po skoku na odległość 90.5 m wylądował na 26. lokacie. 
Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to wytworzył się w niej swoisty szklany sufit, gdzie o triumf w tym sezonie „biją się” Stefan Kraft (1433 pkt) oraz Karl Geiger (1315 pkt). Dawid Kubacki (1067 pkt) przy nieobecności Ryoyu Kobayashiego awansował na trzecią pozycję. 
Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s