COC Val di Fiemme: Maciej Kot triumfuje w sobotnim konkursie!

Maciej Kot na podium pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Predazzo. Jako drugi rywalizację zakończył Clemens Aigner. Trzeci był Moritz Baer. 
W dzisiejszych zmaganiach wzięło udział 65 zawodników, a jako pierwszy swój skok oddał Mattia Galiani, startując z 13 belki. Po oddaniu próby na 101 metrów, Maciej Kot objął prowadzenie na półmetku rywalizacji. Oprócz Kota, do serii finałowej awansowali także Tomasz Pilch, Andrzej Stękała oraz Stefan Hula. 
Druga seria konkursu odbyła się również bez żadnych utrudnień pogodowych. Warunki na skoczni pozwoliły reprezentantowi Niemiec na skok 104.5 metrowy. Ostatecznie, Moritz Baer zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Różnicą 1.1 punktu, lepszy okazał się od niego Austriak, Clemens Aigner. Maciej Kot lądując na 104 metrze utrzymał prowadzenie, zdobywając ostatecznie 281.1 punktu. 
Pozostali reprezentanci naszego kraju znaleźli na następujących miejscach:
19. Tomasz Pilch (95.5 m/ 96 m)
25. Andrzej Stękała (97 m/ 91.5 m)
28. Stefan Hula (94.5 m/ 89.5 m)
35. Kacper Juroszek (91.5 m)
37. Adam Niżnik (89.5 m)
W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Clemens Aigner nadal góruje nad drugim Clemensem Leitnerem. Trzecim Austriakiem na „podium” klasyfikacji jest Stefan Huber, który w ten weekend startował w Pucharze Świata. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, znajduje się obecnie na 14 pozycji z 274 punktami. 
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s