Podsumowanie zawodów FIS Cup

Miniony weekend w Austrii obfitował nie tylko w loty na skoczni Kulm, ale także zawody cyklu FIS Cup, które odbywały się w Villach. W rywalizacji na Villacher Alpenarena wzięli udział panowie jak i panie.
Sobotni konkurs panów wygrał Młodzieżowy Mistrz Olimpijski z Lozanny Marco Woergoetter (96m/98m). Na drugiej pozycji uplasował się Peter Resinger (94m/95m). Podium uzupełnił Mark Hafnar (92,5m/95,5m).
Najlepszym z reprezentantów Polski był Tomasz Pilch, który zajął 9. miejsce po skokach na 91,5 oraz 95,5 metra. Pod koniec drugiej dziesiątki na 18. miejscu znalazł się Adam Niżnik (89,5m/93,5m). W trzeciej dziesiątce uplasowało się trzech Polaków – Mateusz Gruszka (23. miejsce – 88m/90,5m), Szymon Jojko (27. miejsce – 87m/89m) oraz Jarosław Krzak (28. miejsce – 91m/84,5m).
W pierwszym konkursie pań zwyciężyła Yuka Seto (91,5m/98m). Tuż za nią znalazła się Nozomi Maruyama (95,5m/97,5m). Trzecią pozycję zajęła Manuela Malsiner (94,5m/90m).
Podczas niedzielnego konkursu ponownie najlepszym zawodnikiem został Marco Woergoetter (98m/94,5m). Drugie miejsce zajął Thomas Lackner (94,5m/95m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Jernej Presecnik (92,5m/95m).
W niedzielnym konkursie punkty zdobyło dwóch naszych  reprezentantów – Tomasz Pilch (8. miejsce – 95,5m/90m) i Adam Niżnik (9. miejsce – 90,5m/94m).
Wczoraj podczas konkursu pań najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Sophie Sorschag (93,5m/90,5m). Druga pozycję zajęła Manuela Malsiner (94m/88,5m), a na trzecim miejscu uplasowała się Stepanka Ptackova (90m/84,5m).
W Villach nie wystartowały reprezentantki Polski.
źródło: informacja własna