PŚ Bad Mitterndorf: Zwycięstwo Stefana Krafta, Stoch czwarty!

Podczas niedzielnych zmagań warunki pozwoliły na rozegranie tylko jednej serii. Najlepszy okazał się Stefan Kraft, który wyprzedził drugiego Ryoyu Kobayashiego oraz trzeciego Timi Zajca. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 4. miejsce!

Najlepszy po pierwszej serii okazał się Stefan Kraft, który osiągnął odległość 230m. Tuż za nim znalazł się Ryoyu Kobayashi, który oddał skok na 242,5m. i  do pierwszego Krafta tracił tylko 0,7 pkt. Czołową trójkę uzupełnił Timi Zajc ze skokiem na 228,5m. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch znalazł się tuż za podium oddając skok na odległość 232m.
Niestety podczas drugiej serii główne karty rozdawał wiatr wiejący z tyłu skoczni. O dużym pechu może mówić m.in Kamil Stoch, który dodanych punktów miał aż 16,6. Polak oddał skok na zaledwie 159m. Ostatecznie organizatorzy postanowili odwołać serię finałową mimo iż tylko trzech skoczków miało oddać jeszcze swojego skoki.
Dla Polskich kibiców z pewnością dużym zaskoczeniem było nie wywalczenie awansu do serii finałowej Dawida Kubackiego, który oddał skok na odległość 199m. Ostatecznie dało mu to 32. miejsce.  W drugiej serii nie zobaczyliśmy również Klemensa Murańki, który skoczył na 201m. i zajął 38. miejsce.  Najlepiej z reprezentantów Polski dzisiaj okazał  się Kamil Stoch, który zajął miejsce 4. Piotr Żyła dzięki pierwszej próbie oddanej na 223,5m zajął miejsce 9. Jakub Wolny uplasował się na miejscu 21., a Aleksander Zniszczoł na miejscu 28.
Niestety podczas drugiej serii w czasie lądowanie upadł Roman Koudelka. Jednak upadek nie był poważny i Roman o własnych siłach opuścił zeskok.
Rekordy życiowe podczas niedzielnych zawodów w Bad Mitterndorf ustanowili: Stefan Huber, który uzyskał skok na odległość 228m., Pius Paschke ze skokiem na 220,5m oraz Marius Lindvik, który oddał rewelacyjny skok, a właściwe lot na 242m.
Obecnie liderem klasyfikacji lotów jest Stefan Kraft, który nad drugim Timim Zajcem ma przewagę 20 punktów. Czołową trójkę zamyka Piotr Żyła.
Źródło: Informacja własna