COC Iron Mountain: Wygrana Clemensa Aignera

Clemens Aigner odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w amerykańskim Iron Mountain. Na podium znaleźli się również Paweł Wąsek oraz Markus Schiffner. 
W pierwszej serii konkursu udział wzięło 39 zawodników, a najdłuższy skok oddał Sondre Ringen z Norwegii. Na półmetku rywalizacji prowadzenie objął Clemens Aigner, wyprzedzając drugiego Martina Hamanna o 10,3 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się Lovro Kos. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Wąsek, który osiągnął 130 metrów, dzięki czemu zajął 7. lokatę. Awans do finału uzyskali wszyscy Biało-Czerwoni. 
Drugą serię konkursową rozpoczął Kacper Juroszek, skacząc na odległość 108 metrów. Najdłuższą odległość zanotował Paweł Wąsek (135 metrów), dzięki czemu wyprzedził prowadzącego Markusa Schiffnera i ostatecznie zajął drugie miejsce w konkursie. Ostatnią próbę oddał Clemens Aigner, który skacząc na odległość 129,5 metra przypieczętował swój triumf. Tuż za podium znaleźli się Martin Hamann oraz Moritz Baer. 
Lokaty Polaków: 
  • Paweł Wąsek – 2. miejsce
  • Maciej Kot – 8. miejsce
  • Stefan Hula – 11. miejsce
  • Kacper Juroszek – 29. miejsce 


Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s