PŚ Willingen: Stephan Leyhe triumfuje po raz pierwszy w karierze!


Sobotnia rywalizacja w niemieckim Willingen padła łupem Stephana Leyhe. Na swoim domowym obiekcie triumfował po skokach na odległość 139.5 oraz 144.5 metra, co było jego pierwszym oficjalnym zwycięstwem w zawodach rangi Pucharu Świata w karierze. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik, trzeci był za to Kamil Stoch. 

Po pierwszej serii konkursowej prowadził Kamil Stoch, który skoczył na odległość 139.5 metra. Drugi Leyhe tracił do niego jedynie 0.8 punktu, a więc walka o wygraną była niezwykle zaciekła, szczególnie, że zarówno Polak jak i Niemiec uzyskali w swoim pierwszym skoku tą samą odległość. Na trzecim miejscu znajdował się Marius Lindvik (140 m), a zaraz za nim ex aequo Stefan Kraft (135.5 m) i Johann Andre Forfang (138 m). Czołową szóstkę uzupełnił Karl Geiger (138.5 m). 
Z reprezentantów Polski, którzy stawili się na starcie sobotniego konkursu na Muehlenkopfschanze, do drugiej serii zakwalifikował się jeszcze Dawid Kubacki. Triumfator tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni po swoim pierwszym skoku na odległość 135 metrów był dziewiąty. Na dziesiątym miejscu znajdował się Jakub Wolny (135.5 m). Na pierwszej serii swoją rywalizację zakończyli Piotr Żyła (124 m – 35. miejsce), Aleksander Zniszczoł (123 m – 37. miejsce), Klemens Murańka (121 m – 41. miejsce) oraz Andrzej Stękała (112 m – 46. miejsce). 
Druga seria stała pod znakiem bitwy na odległości, z których wiele przekroczyło 140 metrów. Pierwsze zwycięstwo w swojej karierze w zawodach najwyższej rangi odniósł Stephan Leyhe, który uzyskał rezultat 144.5 metra. Niemiec wyprzedził o cztery punkty Mariusa Lindvika, który w drugim skoku wylądował na 143. metrze. Kamil Stoch ostatecznie zakończył zawody na trzeciej pozycji (137.5 m). Dla Polaka jest to 70. raz, kiedy to w swojej karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Czołową ’10’ konkursu uzupełnili kolejno Stefan Kraft (141 m), Karl Geiger (138 m), Johann Andre Forfang (137 m), Gregor Schlierenzauer (134.5 m), Peter Prevc (134.5 m), Ryoyu Kobayashi (135 m) oraz Anze Semenic (137 m). 
Jeśli chodzi o pozycje pozostałych Polaków, to Dawid Kubacki zakończył rywalizację na piętnastym miejscu (129.5 m) a Jakub Wolny zajął 23. lokatę (126.5 m). 
Z powodu odwołania niedzielnej rywalizacji w Willingen, Stephan Leyhe oficjalnie został triumfatorem nieco skróconej wersji tegorocznego Willingen 5, wyprzedzając Stefana Krafta i Mariusa Lindvika. 
Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s