PŚ Willingen: Sobotni trening dla Krafta!

W porównaniu do wczorajszej próby przeprowadzenia serii treningowej i kwalifikacji, dzisiaj warunki na skoczni w Willingen okazały się nieco łaskawsze. Najlepszy podczas sobotniego treningu okazał się Stefan Kraft tuż za nim znalazł się Stephan Leyhe i Kamil Stoch!

Sobotni trening wygrał Stefan Kraft, który oddał skok na 137m. Drugie miejsce zajął Niemiec Stephan Leyhe, który wylądował na 133,5m. Podium serii treningowej uzupełnił Kamil Stoch ze skokiem na 134m. Najdłuższy skok oddał Timi Zajc, który uzyskał, aż 144,5m! Zajął on ostatecznie miejsce czwarte. 
Skoczkom podczas trwania całej serii próbnej towarzyszył przeważnie wiatr pod narty. Punkty wahały się od 2,8 do – 10,2. Na niekorzystne warunki trafili: Viktor Polasek i Mackenzie Boyd-Clowes. 
Pozostali Biało-Czerwoni zajęli miejsca w drugiej, trzeciej i czwartej dziesiątce. Polskich kibiców z pewnością ucieszył dobry skok Kuby Wolnego, który uzyskał skok na odległość 132,5m co ostatecznie dało mu 21. miejsce. Piotr Żyła zajął miejsce 27., Dawid Kubacki 29., Aleksander Zniszczoł 38., Andrzej Stękała 39., a Klemens Murańka 40. 
Początek kwalifikacji o godzinie 15!
Źródło: Informacja Własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s