Legendy skoków narciarskich – Michael Neumayer


źródło: fis-ski.com

W naszym tradycyjnym już cyklu związanym z legendami skoków narciarskich przyszedł czas na przybliżenie sylwetki jednego chyba z najbardziej rozpoznawalnych skoczków niemieckich poprzednich dekad. Tym razem porozmawiamy trochę o Michaelu Neumayerze. 

Michael Neumayer urodził się 15 stycznia 1979 roku w Bad Reichenhall. W czasie trwania swojej kariery reprezentował klub SC 1906 Oberstdorf. Co ciekawe, jako junior nie wystartował w mistrzostwach świata juniorów ani razu, a swój debiut w Pucharze Świata zaliczył w wieku 21 lat, 29 grudnia 2000 roku w Oberstdorfie. Do niemieckiej kadry A dołączył przed sezonem 2002/2003. 
W jego dorobku znajduje się szereg znaczących medali i zwycięstw. Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie zdobył srebrny medal w konkursie drużynowym na normalnej skoczni, razem z Martinem Schmittem, Michaelem Uhrmannem i Georgiem Spaethem. W Planicy pod koniec sezonu 2004/2005 ustanowił rekord Niemiec skokiem na odległość 227.5 metra. 
Sezon 2007/2008 był zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu. Regularnie punktował, co poprowadziło go finalnie do zajęcia 3. miejsca w 56. Turnieju Czterech Skoczni. Wszystkie konkursy cyklu ukończył w pierwszej dziesiątce, ale to Garmisch-Partenkirchen okazało się być dla niego najszczęśliwszym. Podczas noworocznego konkursu po raz pierwszy w karierze stanął na podium indywidualnego konkursu, zajmując trzecie miejsce. 
Poza wspomnianymi osiągnięciami, w dorobku Neumayera znaleźć można również srebro wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku w drużynie, medal za zajęcie wraz z kolegami drugiej lokaty podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme 2013 na skoczni dużej oraz ze skoczni normalnej, tym razem brąz, wywalczony w Oslo w 2011 roku. Wśród jego medali znajduje się również ten brązowy, który zdobyty został przez reprezentacje Niemiec podczas mistrzostw świata w lotach w Tauplitz w 2006 roku. 
Rekord życiowy Neumayera to 231 metrów uzyskane w Vikersund 27 stycznia 2013 roku. 6 marca 2016 roku ogłosił oficjalne zakończenie kariery.

Źródło: informacja własna/wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s