Skład reprezentacji Polski i Słowenii na PŚ w Willingen

Gorazd Bertoncelj ogłosił skład reprezentacji Słowenii na kolejny etap zawodów Pucharu Świata i turniej Willingen 5. Decyzja o tym, kogo powołał do składu, okazała się dosyć kontrowersyjna.

W Willingen zobaczymy na pewno Petera Prevca, który aktualnie zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tym samym będąc najlepszym Słoweńcem. Oprócz niego pojawi się także jego młodszy brat Domen, Anze Lanisek oraz Timi Zajc. Kolejne nazwiska okazały się być sporą niespodzianką. W Niemczech zobaczymy na pewno Zigę Jelara oraz Anze Semenica, którzy zaprezentowali się wyśmienicie w Pucharze Kontynentalnym, a także Jurija Tepesa, który nie zaliczył jeszcze ani jednego występu w PŚ w tym sezonie. Ze składu niespodziewanie wypadł Cene Prevc, co dziwi, biorąc pod uwagę jego dobre wyniki. Taki sam skład obowiązywać będzie także na zawody w Kulm.

Również w składzie Polski nastąpiły pewne zmiany. Na pewno zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha oraz Piotra Żyłę. Oprócz nich w Niemczech zobaczymy także Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę oraz Andrzeja Stękałę. Maciej Kot oraz Stefan Hula nadal będą występować w Pucharze Kontynentalnym.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s