Objawienie PŚ – Marco Wörgötter

Dzisiaj przedstawimy wam skoczka, który w Sapporo zaliczył swój debiut w zawodach najwyższej rangi. Mowa o siedemnastoletnim Austriaku Marco Wörgötterze.
Marco jest reprezentantem Kitzbuechler Ski Club. Po raz pierwszy w zawodach rangi FIS wystartował w 2017 roku podczas Alpen Cup w Hinterzarten. Rok później zadebiutował na zawodach cyklu FIS Cup. Swoje pierwsze punkty w tym cyklu zgromadził podczas konkursu w Villach w październiku ubiegłego roku. Na początku stycznia tego roku Marco po raz pierwszy wystąpił w Pucharze Kontynentalnym w Bischofshofen. Podczas pierwszego konkursu zajął 44. pozycję (115,5m). Drugiego dnia oddał dwa skoki na 129 metr i uplasował się na 13. miejscu zdobywając swoje pierwsze punkty w PK. Tydzień później mogliśmy oglądać Austriaka na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie, gdzie zdobył dwa złote medale – w konkursie indywidualnym i w konkursie drużyn mieszanych. Podczas minionego weekendu w Sapporo zadebiutował w zawodach najwyższej rangi i jednocześnie zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata zajmując 22. pozycję (128,5m/115,5m) w sobotnim konkursie.
źródło: informacja własna/fis-ski.com