PŚ w Sapporo- wygrana Stefana Krafta!

Drugi dzień zmagań na Okurayamie padł łupem Stefana Krafta. Zaraz za Austriakiem na podium stanęli Stephan Leyhe oraz Ryoyu Kobayashi.

Stefan Kraft już w pierwszej serii odskoczył rywalom. Skok na 139 m pozwolił mu wyprzedzić drugiego Dawida Kubackiego o przeszło 14 punktów. Na trzecim miejscu plasował się Karl Geiger. W czołowej ’10’ znajdował się drugi z naszych reprezentantów, Kamil Stoch. Na półmetku rywalizacji 25. miejsce zajmował Piotr Żyła. Do drugiej serii nie zdołał awansować jedynie Aleksander Zniszczoł, który zakończył zmagania na 40. miejscu.
W drugiej serii warunki uległy pogorszeniu. Na początku drugiej części zmagań zaczął sypać śnieg, a zawodnicy zajmujący lokaty w trzeciej dziesiątce trafiali na bardzo niekorzystne podmuchy wiatru. Mimo to, Stefanowi Kraftowi udało się obronić pierwsze miejsce, jakie zajmował na półmetku rywalizacji. Dwa skoki na 139 m pozwoliły mu wygrać dzisiejszy konkurs ze sporą przewagą nad drugim Stephanem Leyhe (125.5 m/ 142 m) oraz gwiazdą gospodarzy, Ryoyu Kobayashim (128.5 m/ 132 m). Dawid Kubacki nie utrzymał miejsca na podium i zakończył zmagania na 6. miejscu. Trzy lokaty niżej uplasował się Kamil Stoch, zaś Piotr Żyła był 21. 
Źrósło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s