PŚ w Sapporo – zwycięstwo Yukiyi Sato!

Yukiya Sato po raz pierwszy w karierze wygrał zawody na Okurayamie. Na podium znaleźli się również Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki.

Po pierwszej serii liderem był reprezentant gospodarzy, Ryoyu Kobayashi. Japończyk oddał skok na 141.5 m i zapewnił sobie bardzo dużą przewagę nad znajdującymi się za nim Stefanem Kraftem oraz Dawidem Kubackim. W czołowej ’10’ plasował się drugi z naszych zawodników, Piotr Żyła (5. miejsce). Kamil Stoch na półmetku zajmował 21. lokatę. 
Zmagania po pierwszej serii zakończyli zawodnicy trenera Maciusiaka- Aleksander Zniszczoł zajął 41. pozycję, zaś Andrzej Stękała oraz Klemens Murańka uplasowali się odpowiednio na 45. oraz 46. pozycji.
Druga seria okazała się być bardzo przewrotna. Dzięki dwóm fenomenalnym skokom (137.5 m oraz 138.5 m) drugie zwycięstwo w karierze zapewnił sobie Yukiya Sato, który po pierwszej serii zajmował 6. pozycję. Podium utrzymali Stefan Kraft, który zajął drugie miejsce (138 m i 125 m) oraz Dawid Kubacki (136 m oraz 126 m). Kamil Stoch zakończył zawody na 21. miejscu (130 m oraz 115.5 m).
Spory spadek w klasyfikacji zawodów zanotował Ryoyu Kobayashi. Japończyk w drugiej serii oddał skok na zaledwie 110 m, co finalnie pozwoliło mu zająć 15. lokatę. 
Po drugiej części zmagań za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Jan Hoerl. 
Po dzisiejszym konkursie Karl Geiger utracił plastron lidera Pucharu Świata. Nowym liderem cyklu został Stefan Kraft, zaś Niemiec plasuje się na drugiej pozycji. Dawid Kubacki wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i zajmuje 3. miejsce.
Źródło: FIS, informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s