PŚ w Zakopanem: Polskie podium po konkursie indywidualnym

Kamil Stoch po raz piąty stanął na najwyższym stopniu podium na Wielkiej Krokwi. Na podium znaleźli się również Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki. 
Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się od 16 belki startowej skokiem Aleksandra Zniszczoła. Ostatecznie, reprezentant Polski zakończył rywalizację po pierwszej serii konkursowej, mianowicie na 35 miejscu. Po półmetku prowadzenie objął Dawid Kubacki, oddając skok na 140 metrów. Do serii finałowej awansowało aż trzech Polaków (Kubacki, Stoch, oraz Żyła).
Druga seria okazała się dla reprezentantów Polski jeszcze szczęśliwsza. Ostatecznie, aż dwóch Polaków stanęło na podium. Kamil Stoch, wygrywając dzisiejszy konkurs wyrównał rekord Gregora Schlierenzauera, jeśli chodzi o ilość wygranych konkursów na Wielkiej Krokwi. Oprócz Stocha i trzeciego Kubackiego, na drugim stopniu podium pojawił się Stefan Kraft. Piotr Żyła zakończył konkurs na ósmym miejscu. 
Swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zachował zawodnik z Niemiec, Karl Geiger. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki tracił do Geigera 122 punkty, teraz jego strata wynosi jedynie 107 punktów. 

Źródło: FIS, wiedza własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s