PK w Sapporo: Murańka wygrywa niedzielny konkurs

Klemens Murańka po raz pierwszy w sezonie stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Kontynentalnego. Tuż za nim w czołówce znaleźli się Anders Haare oraz Hiroaki Watanabe. 

Pierwsza seria konkursowa padła łupem Klemensa Murańki. Polak po skoku na 138 metrów prowadził po półmetku. Drugim najlepszym okazał się Anders Haare, który tracił do lidera 5.3 punktu. Trzeci na połowie rywalizacji był Martin Hammann (133.5 metra). Oprócz Murańki do serii finałowej awansował także Paweł Wąsek. 
Druga połowa rywalizacji nie wniosła za sobą wielu zmian w czołówce. Podobnie jak w pierwszej serii, reprezentant Polski zakończył konkurs na pierwszym miejscu (138m/133m). Drugi Norweg po oddaniu skoki na 133 metry, zajął ostatecznie drugie miejsce, uzyskując równo 222 punkty. Trzecim zawodnikiem na podium okazał się reprezentant gospodarzy, Hiroaki Watanabe (1333m/138.5m). 
Polacy w dzisiejszym konkursie spisali się następująco:
1. Klemens Murańka (138m/133m)
10. Paweł Wąsek (130m/123m)
39. Kacper Juroszek (107m)
45. Tomasz Pilch (94.5m)
Po dzisiejszym konkursie na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nadal Clemens Leitner. Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka, znajduje się obecnie na 4 miejscu. 
Źródło: FIS, wiedza własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s