PŚ w Zakopanem: Triumf reprezentacji Niemiec w konkursie drużynowym

Dzisiejsza rywalizacja padła łupem drużyny Niemiec. Zwycięscy wyprzedzili drugich Norwegów o 40 punktów. Słoweńcy na trzecim stopniu podium. 
Gdyby seria próbna liczona była do dzisiejszego konkursu, prowadzenie objęliby reprezentanci Norwegii. Pierwsza seria konkursowa okazała się jednak szczęśliwa dla reprezentacji Niemiec, która prowadziła na półmetku rywalizacji. Polacy po skokach na 123 m, 122.5 m, 134.5 m oraz 135 m, zajmowali 5 miejsce. Po uzyskaniu najmniejszej liczby punktów oraz dyskwalifikacji jednego z zawodników, Rosjanie zakończyli dzisiejszy konkurs na dziewiątym miejscu. 
W serii finałowej Niemcy udowodnili, że w dzisiejszym konkursie to właśnie oni byli w najlepszej formie. Ostatecznie, niemieccy skoczkowie (z 40 punktową przewagą nad drugimi Norwegami) zwyciężyła dzisiejszą rywalizację. Ostatecznie miejsce na podium wywalczyli Słoweńcy. 
Po dzisiejszym konkursie, Niemcy wyprzedzili Polskę w klasyfikacji Pucharu Narodów. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się Austria z 2946 punktami. Drudzy Norwegowie tracą do Austriaków 189 punktów. 
Źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s