Podsumowanie Youth Olympic Games

grafika: lausanne2020.sport


W szwajcarskim Lausanne odbywają się Igrzyska Olimpijskie Juniorów, od 9. do 22. stycznia. Konkursy skoków, zarówno pań, panów jak i mikstów już za nami. Jak poszło skoczkom i skoczkiniom w tych zmaganiach?
Zmagania na obiekcie olimpijskim rozpoczęły się 17. stycznia, od skoków treningowych. Trzeci skok został odwołany dla obu konkurencji, toteż zarówno Panie, jak i Panowie oddali po dwa skoki. Wśród mężczyzn górowali kolejno Jernej Precesnik i Danil Sandreev, wsród kobiet natomiast kolejno Anna Shpyneva i Yuna Kasai. Kolejnego dnia- 18. stycznia stawki obu konkurencji również miały okazje oddać po dwa skoki. W tych treningach wygrywali Danil Sandreev oraz Marco Woergoetter, wsród Pań Niemka Michelle Goebel oraz, po raz kolejny, Anna Shpyneva, która, po równych, dobrych skokach szybko stała się faworytką do medalu.
Medalowe zmagania na skoczni rozpoczęły się w niedziele. Pierwsze do boju poszły Panie. Po wygranych treningach Josephine Pagnier przegrała finalnie z Rosjanką Anną Shpynevą o prawie 7 punktów. Na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Czeszka, Stepanka Ptackova, zaskakując dwoma równymi, dobrymi skokami po dość przeciętnych poprzednich występach.
Serię próbną przed zawodami indywidualnymi panów zdominowali Austriacy- wygrał ją bowiem Marco Woergoetter, a tuż za nim uplasował się David Haagen. Austriacka siła czuła jednak na szyi oddech Danila Sandreeva, który od początku pokazywał się na tej skoczni z bardzo dobrej strony. W konkursie zdyskwalifikowany został Japończyk Sota Kudo. Po pierwszej serii podium wyglądało dokładnie tak jak seria próbna- dwójka Austriaków i Sandreev. W serii finałowej o pudło powalczył jednak Słoweniec Hafnar, który po pierwszej serii był czwarty. Finalnie, złoto zgarnął Marco Woergoetter, drugie miejsce zajął wcześniej wspomniany Słoweniec- Mark Hafnar, a na najniższym stopniu podium stanął David Haagen.

W konkursie mikstów ponownie triumfowała kadra Austrii, w składzie Woergoetter, Rettenegger, Hirner, Muehlbacher. Na drugim stopniu podium uplasowali się Japończycy w składzie Kudo, Nishikata, Kubota, Miyazaki. Brązowy medal natomiast powędrował do kadry Francji- Heinis, Foubert, Pagnier i Treand przeskoczyli w drugiej serii aż o dwa miejsca wyprzedzając zarówno Słoweńców, jak i Rosjan. Czwarta kadra Rosji traciła do podium nieco ponad sześć punktów, mimo tego, że po pierwszej serii zajmowali trzecie miejsce. W serii finałowej poza wspomnianymi kadrami oglądaliśmy również kadry Niemiec, Norwegii i Czech.

źródło: informacja własna, lausanne2020.sport

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s