PK w Klingenthal: Stefan Huber wygrywa sobotni konkurs

Stefan Huber po oddaniu skoków na  136 oraz 142 metry, wyprzedza drugiego Zige Jelara o 20.1 punktu. Trzecie miejsce na podium zajmuje reprezentant Norwegii, Robin Pedersen.

W pierwszej serii konkursowej udział wzięło aż 57 skoczków. Rywalizacja obyła się bez większych zmian w warunkach pogodowych, konkurs rozpoczęto skokiem Antona Schluettera z 18 belki na odległość 118 metrów. Po półmetku rywalizacji prowadził Stefan Huber, który wyprzedził drugiego Clemensa Aignera o 4.7 punktu. Trzech Polaków awansowało do serii finałowej. 
Druga seria okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla 25-letniego skoczka z Austrii. Huber po oddaniu skoku na 142 metry potwierdził swoją dobrą formę, wygrywając dzisiejszy konkurs. Oprócz trójki, która stanęła na podium, dobrze spisali się również Clemens Aigner, Andrzej Stękała, oraz Clemens Leitner. 
Reprezentanci Polski poradzili sobie dobrze w dzisiejszym konkursie, najlepszy, Andrzej Stękała, zajął ostatecznie 5 miejsce. Na dalszych pozycjach znaleźli się kolejno:
Po siedmiu konkursach Pucharu Kontynentalnego, Clemens Leinter nadal na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Spadek z 11 miejsca odnotował nieobecny Aleksander Zniszczoł, który obecnie znajduje się na 14 miejscu. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała, awansował na 13 miejsce. 
Źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s