Zbiórki na skocznie w Harrachovie przedłużone.

fot. materiały prasowe

Przez ostatnie miesiące trwała zbiórka pieniędzy na ratowanie skoczni w Harrachowie. Całej kwoty nie udało się uzbierać ale pomimo tego prace ruszyły. 

O sytuacji skoczni w Harrachovie i zbiórkach pisałyśmy tutaj i tutaj. Zbiórki pieniędzy zorganizowane zostały w Czechach, gdzie udało się zebrać kwotę 480 tys. koron. W Polsce na portalu zrzutka.pl zebranych zostało ponad 10 tys. złotych, oprócz tego poprzez licytacje w serwisie Allegro zebrano 3587 złotych. Daje to łączną kwotę 14 tysięcy złotych, czyli około 84 tys. koron. 
W grudniu odbyło się spotkanie osób, które są zaangażowane w Projekt Harrachov. Na tym spotkaniu podjęto decyzję, że środki zebrane w Polsce będą stanowiły rezerwę. Zdecydowano również o przedłużeniu internetowej zbiórki i licytacji do 1 czerwca. 
„Środki zgromadzone w Polsce na zbiórce w serwisie Zrzutka.pl będą stanowiły pewnego rodzaju rezerwę. Klub przejął w ostatnim czasie 75 procent własności terenu skoczni. Musimy mieć zabezpieczenie, gdyby trzeba było nagle ponieść jakieś koszty dodatkowe” 
„Rezerwą dla nas będą również pieniądze z licytacji. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim sportowcom, którzy chętnie wspierają nasz projekt i widać, że zależy im na tym, aby w Harrachovie znowu mogły odbywać się skoki narciarskie na międzynarodowym poziomie„- powiedział Stanislav Slavik z L.T.B.K. Harrachov. 
Duża część zebranych środków posłuży do letniego przygotowania skoczni. Działania skupiają się głównie na skoczniach K40 i K70. Uporządkowany został teren w okolicach rozbiegu poszczególnych obiektów. Wymienione zostały deski w bandach oraz poprawiono zeskok. Dzięki minusowym temperaturom panującym w Harrachovie rozpoczęto produkcję śniegu i uruchomiono armatki śnieżne. Prace na średnich skoczniach dobiegają końca i za niedługo zostaną oddane do użytku. 
„Przygotowania średnich obiektów w Harrachovie to wielogodzinna praca nie jednej osoby, a dużej grupy ludzi. Pomagali nie tylko Czesi, ale i Polacy. Jesteśmy za to serdecznie wdzięczni. Zrealizowaliśmy wiele prac, ale przed nami jeszcze dalsze działania. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu polskiej zbiórki i licytacji. Akcje w Czechach także potrwają dłużej. Wiemy, ze znajdą się jeszcze chętni do wsparcia całego projektu” – skomentował Stanislav Slavik.
Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s