Podsumowanie weekendu w Notodden

Podczas gdy zdecydowana większość kibiców w miniony weekend śledziła zmagania w Klingenthal to w norweskim Notodden panie rywalizowały w Pucharze Kontynentalnym, a panowie w zawodach FIS Cup. Jak sobie poradzili? Przekonajcie się sami!
PK

Pierwszy konkurs wygrała reprezentantka Włoch Jessica Malsiner. Włoszka oddała skoki na 89 oraz 84,5 metra. Tuż za Malsiner uplasowały się ex aequo Sophie Sorschag oraz Kristina Prokopieva. Austriaczka po pierwszej serii zajmowała 1. miejsce po skoku na 97 metrów, jednak w drugiej serii skoczyła 82 metry, co ostatecznie dało jej 2. pozycję. Rosjanka skoczyła 90,5 metra oraz 84,5 metra.
Najlepszą z reprezentantek Polski była Kinga Rajda, która po skokach na 90 oraz 80,5 metra zajęła 10. miejsce. Punkty zdobyła także Joanna Szwab. Zajęła ona 28. pozycję (90,5m/84,5m).
Drugi konkurs padł łupem Sophie Sorschag, która jako jedyna oddała dwa skoki powyżej 90 metra (92,5m/93,5m). Drugie miejsce w sobotnim konkursie zajęła reprezentantka Norwegii Thea Minyan Bjoerseth (87,5m/90,5m). Podium uzupełniła reprezentantka Austrii  Julia Muehlbacher (87,5m/87,5m). W czołowej dziesiątce znalazły się dwie reprezentantki Polski – Kinga Rajda (8. miejsce – 79,5m/95,5m) oraz Joanna Szwab (9. miejsce – 86m/85,5m).   Anna Twardosz po skokach na 78,5 oraz 82,5 metra zajęła 27. miejsce.
FIS Cup
Piątkowy konkurs zdominował Austriak Stefan Rainer (97m/91,5m). Drugą pozycję zajął  Ilya Mankov, który oddał dwa skoki na 93,5 metra. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Sander Vossan Eriksen (93,5m/94m). Jedynym Polakiem punktującym w konkursie był Kacper Stosel, który zajął 30. miejsce (96,5m/.82,5m).
Drugi konkurs wygrał Niemiec Fabian Seidl po skokach na 96,5 oraz 94 metry. Drugie miejsce zajął zwycięzca piątkowego konkursu Stefan Rainer (95,5m/93,5m). Trzecią pozycję zajął Anders Ladehaug (94m/93m). W sobotnim konkursie również tylko jeden Polak zdobył punkty. Był nim Adam Niżnik, który znalazł się na miejscu 26. (91m/86m).