Podsumowanie listopada

Listopad już prawie za nami. Święta już za pasem, a tuż po świętach rozpocznie się tak bardzo uwielbiany przez kibiców Turniej Czterech Skoczni. Ale wracając jeszcze na chwilę do listopada, czas na jego podsumowanie!

Sezon został zainaugurowany w zeszłym tygodniu w Wiśle. Zaskoczeń było co najmniej kilka. Jednym z największych było zwycięstwo w konkursie indywidualnym Daniela Andre Tandego. Norweg to świetny skoczek i w jego triumfie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez chorobę i kontuzje poprzedni sezon nie do końca był dla niego udany.

Będąc przy weekendzie inauguracyjnym, nie możemy zapomnieć o konkursie drużynowym, w którym zwycięstwo odniosła reprezentacja Austrii w składzie: Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Jan Hörl i Stefan Kraft.
W ten weekend odbywają się konkursy w fińskiej Ruce. Pierwszy z nich również wygrał Daniel Andre Tande. Norweg rozpoczął nowy sezon z przytupem!

W ostatnim miesiącu polskich kibiców uderzyła informacja o zakończeniu kariery przez Bartosza Czyża. Wszyscy byli tą wiadomością bardzo zaskoczeni, ponieważ były już skoczek ma zaledwie dwadzieścia lat. Więcej o tym pisałyśmy tutaj

Kibicom udało się wywalczyć i Sylwestra na Wielkiej Krokwi nie będzie. Jeszcze do niedawna pomysł o zorganizowaniu imprezy pod najpopularniejszą polską skocznią mógł zostać potwierdzony, jednak jak już wiemy władze nie zgodziły się i event odbędzie się na Równi Krupowej.
fot. fis-ski.com
Severin Freund nadal pauzuje. Niemiecki utytułowany skoczek niedawno powrócił do treningów, ale niestety z powodu bólu pleców znów musiał zaprzestać skakania. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.


Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s