Austriacy wygrywają pierwszy drużynowy konkurs sezonu!


Inauguracyjny konkurs drużynowy podczas Pucharu Świata w Wiśle zakończył się zwycięstwem reprezentacji Austrii. Okazali się oni lepsi od Norwegów i Polaków, którzy prowadzili na półmetku zmagań. 

Po pierwszej serii zdecydowanie prowadziła reprezentacja biało-czerwonych. Polacy ‚wskoczyli’ na miejsce lidera po skoku Jakuba Wolnego w drugiej serii, kiedy to zawodnik uzyskał 123.5 metra. Na półmetku ekipa Michala Dolezala wyprzedzała o 11.1 punktu Austriaków oraz o 17.6 punktu Słoweńców. 
W finale jednak szala przechyliła się na stronę drużyny prowadzonej przez Andreasa Feldera. Dzięki skokom Philippa Aschenwalda (133 m), Daniela Hubera (134 m), Jana Hoerla (114 m) oraz Stefana Krafta (125 m) reprezentacja Austrii po raz pierwszy w historii triumfowała w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Zaraz za nimi znaleźli się niespodziewanie Norwegowie, którym do pierwszego stopnia podium zabrakło 22.5 punktu. Na trzecią pozycję spadli Polacy. 
Zaraz za podium znaleźli się Słoweńcy oraz Niemcy. Szóste miejsce przypadło Japończykom, dalsze lokaty zajęli Szwajcarzy i Finowie. 
Nikogo nie dziwi zapewne, że obecnie w klasyfikacji Pucharu Narodów 2019/2020 prowadzą Austriacy (400 pkt), przez Norwegami (350 pkt) oraz reprezentacją Polski (300 pkt). 
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s