Znamy skład Norwegii i Niemiec na PŚ w Wiśle!Tajemnica ostatnich dni została w końcu rozwiązana! Trenerzy Niemiec i Norwegii podali składy na zbliżający się Puchar Świata w Wiśle, który rozpocznie kwalifikacjami w najbliższy piątek. 

Alexander Stoeckl zdecydował się na powołanie sześciu zawodników, którzy znajdują się obecnie w kadrze A. Norwegię podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle reprezentować będą Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng, Robin Pedersen i Daniel Andre Tande. 
Dziwić może brak Halvora Egnera Graneruda, którego trener norweskich skoczków zdecydował się umieścić w Pucharze Kontynentalnym. Jak sam przyznał w wywiadzie dla Berkutschi, decyzja o wyborze konkretnych sześciu zawodników nie była prosta, gdyż cała siódemka kadry A spisywała się zarówno w lecie jak i zimie na podobnym poziomie. Granerud zostanie obecnie w domu, aby przygotować i wzmocnić swoją formę przez zbliżającymi się zawodami tak zwanej ‚drugiej ligi’, gdzie będzie walczył o dodatkowe, siódme miejsce, dla reprezentacji Norwegii. Stoeck zaznacza jednak, że skład jego kadry na Puchar Świata nie jest stały i zmiany mogą zajść w trakcie trwania sezonu, jeżeli któryś z zawodników nie będzie wykazywał odpowiednich wyników. 
Podano również skład kadry Niemiec, która ostatnimi czasy obfituje w zawodników z licznymi kontuzjami. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że w trakcie całego sezonu nie zobaczymy Andreasa Wellingera, a na start w Wiśle nie może liczyć zarówno Severin Freund jak i David Siegel. Tym samym Stefan Horngacher zdecydował, że w inauguracji Pucharu Świata wezmą udział Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Pius Paschke, Constantin Schmid i Moritz Baer. 

Źródło: berkutschi.com/twitter Wojciecha Danielewskiego (@w_danielewski) 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s