Top 10 Dyskwalifikacji


Niespodziewane, czasami wzbudzające masę wątpliwości, niektóre zmieniające przebieg całego konkursu- dyskwalifikacje. Dziś podsumuję dla Was 10, które zapadły w pamięci wielu fanom skoków narciarskich.


1. Piotr Żyła, konkurs drużynowy w Kuusamo, 2017

Piotr Żyła w pierwszej serii konkursowej miał zamiar wystartować w tym samym kombinezonie, w których Polacy startowali już w Wiśle i w piątek, w Ruce, w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Kombinezon został już sprawdzony w w trakcie 1 serii konkursowej, a w kroku miał około pół centymetra zapasu. W drugiej serii TEGO SAMEGO KONKURSU Piotr Żyła wystartował w tym samym stroju.


2. Robert Johansson, konkurs drużynowy w Wiśle, 2018

Dyskwalifikacja Johanssona w pierwszej serii konkursu pozbawiła Norwegów kwalifikacji do II serii, a skoki jego kolegów z drużyny niewiele tu pomogły- Norwegowie skończyli ten konkurs na 10 miejscu, co było wielką niespodzianką po wspaniałym sezonie letnim i poprzedniej zimie w wykonaniu tej kadry.


3. Johann Andre Forfang, konkurs indywidualny w Planicy, 2017

W ostatnich zawodach Pucharu Świata, zamykających sezon 2016/17 w Planicy, zdyskwalifikowany został autor najdłuższego skoku- Norweg Forfang (241,5 m), sędziowie dopatrzyli się u niego bowiem nieprzepisowego kombinezonu. 


4. Kamil Stoch, konkurs drużynowy w Willingen, 2015
Powodem dyskwalifikacji Stocha był wówczas kombinezon- według sędziów za duży w pasie o 1 cm. Ówczesny trener polskich skoczków- Łukasz Kruczek, doszedł do wniosku, że prawdopodobnie doniósł na niego ktoś z przeciwników. 

5. Adam Małysz, konkurs LGP w Klingenthal, 2010
Ten konkurs na niemieckiej skoczni w Klingenthal był ostatnim szczeblem w drabinie Adama Małysza do wygranej w cyklu LGP. Aby triumfować, Małysz musiał jednak zająć conajmniej 3 miejsce, sztuka ta jednak niestety mu się nie udała- został zdyskwalifikowany za opóźniony start.


6. 3 zawodników kadry B,  LGP w Courchevel, 2018

Podczas kwalifikacji i zawodów Letniego Grand Prix w Courchevel w roku 2018 zdyskwalifikowanych zostało aż trzech zawodników kadry Macieja Maciusiaka. W kwalifikacjach DSQ otrzymał Bartosz Czyż, w konkursie- pierwszej serii Tomasz Pilch, a w drugiej Przemysław Kantyka, wszyscy trzej w imię nieregulaminowych kombinezonów.
7. Roman Koudelka, kwalifikacje do TCS Garmisch-Partenkirchen, 2014

Gdyby nie dyskwalifikacja w imię nieregulaminowego kombinezonu, czeski skoczek zająłby miejsce w ścisłej czołówce tych kwalifikacji. Oglądaliśmy go jednak w samym konkursie, jako że był on w czołowej 10 Pucharu Świata.

8. Harri Olli, kwalifikacje Kuusamo, 2010
Powód- niesportowe zachowanie.
9. Joachim Hauer, konkurs indywidualny Kuusamo, 2014

Powodem dyskwalifikacji Hauera w tym konkursie na Rukatunturi były nieprzepisowe buty.

10. Andrzej Stękała, konkurs indywidualny Zakopane, 2019

Polak oddał w I serii całkiem przyzwoity skok, wylądował na odległości 122 metrów i wówczas wydawało się, że może awansować do drugiej serii konkursowej, a co za tym idzie, zdobyć swoje pierwsze punkty Pucharu Świata. Niedługo później pojawiła się jednak informacja o tym, że Polak został zdyskwalifikowany. Okazało się, że skakał na nieregulaminowych nartach- wszystko rozeszło się o 100g wagi.

źródło: archiwa FIS, informacja własna, youtube.com

Jedna myśl w temacie “Top 10 Dyskwalifikacji

  1. Kiedy to bylo z tym Harim Olim, bo ten smarkacz ewidentnie potrzebuje, zeby go kultury nauczyc. Kto to widzial, zeby do telewizji takie gesty pokazywac. Karygodne!!! Dyskwalifkacja zasluzona!!! Brawo FIS!!! Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s