Wisła przygotowuje śnieg na inaugurację sezonu!


Źródło: sport.se.pl 

Inauguracja wyczekiwanego przez wszystkich zimowego sezonu Pucharu Świata już za niecałe dwa tygodnie. W Wiśle trwa naśnieżanie obiektu, a polska kadra B trenuje w szwedzkim Falun! 

To, że pierwsze w sezonie zawody najwyższej rangi organizowane są w Wiśle, można uznać już za pewną tradycję. Skocznia im. Adama Małysza będzie gościć otwarcie konkursów Pucharu Świata już po raz trzeci z rzędu. Tym razem zawody rozegrane zostaną w późniejszym niż zazwyczaj terminie, bo w dniach 22-24 listopada. 
Andrzej Wąsowicz, dyrektor zawodów PŚ w Wiśle informuje, że obecnie skocznia dysponuje 1600 metrami sześciennymi śniegu a zakończenie jego produkcji planowana jest na 16 lub 17 listopada. Do pokrycia całego obiektu potrzeba minimum 1800 metrów sześciennych białego puchu, więc jest niemal pewne, że organizatorzy przygotują skocznię tak, jak to powinno być zrobione, w terminie. Warunkiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) jest przygotowanie takiej pokrywy śnieżnej, aby odpowiednie części zeskoku miały 30-centymetrową warstwę białego puchu. 
Obecnie w Polsce panują dość wysokie jak na listopad temperatury i były one niezwykle wielkim wyzwaniem dla organizatorów zawodów. Dodatkowo dość mocno padało, a to nie ułatwia gromadzenia śniegu na skoczni. Wąsowicz zapewnił jednak w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP), że sprowadzone prosto z Finlandii specjalne plandeki spowodowały, że wcześniej wyprodukowany śnieg został odpowiednio przykryty i zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem. 
W planach był trening kadry A na skoczni w Wiśle, jednak wiadomo, iż obiekt zostanie oddany do użytku dopiero 20 listopada, czyli dwa dni przed kwalifikacjami. Najlepsi polscy zawodnicy nie zdecydowali się jednak na trening poza granicami naszego kraju, zrobiła to za to kadra B, która udała się do szwedzkiego Falun, gdzie już od jakiegoś czasu można trenować na w pełni przygotowanych obiektach. O pokrywę śnieżną nie muszą się też martwić organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Ruce czy Niżnym Tagile, gdzie warunki atmosferyczne pozwoliły na przedwczesne przygotowanie obiektu. 
Źródło: PAP/skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s