Bio numeru 1 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19- Ryoyu Kobayashi

Nareszcie przyszedł czas na krótki opis życia i kariery najlepszego skoczka zeszłego sezonu, czyli Ryoyu Kobayashiego. Ten sezon na pewno przejdzie do historii ze względu na jego osiągnięcia. A jak to wszystko się zaczęło?

Ryoyu jest stosunkowo młodym skoczkiem. Urodził się w 1996 roku w Hachimantai. Jest młodszym bratem Junshiro Kobayashiego, którego również znamy dobrze ze skoków w Pucharze Świata.
Ryoyu zadobiutował w FIS Cupie w 2013 roku, natomiast w 2015 roku pierwszy raz wystąpił w Pucharze Kontynentalnym. Do Pucharu Świata został powołany w 2016 roku, a zatem nie na długo przed swoim cudownym sezonem. Co więcej w sezonie 2016/2017 nie zdobył ani jednego puktu w kwalifikacji generalnej, gdyż ani razu nie zakwalifikował się do pierwszej trzydziestki.
Nie załamało to jednak młodego skoczka. Kontynuował treningi i zaczął regularnie występować również w seoznie 2017/2018, mimo ogromnej porażki sezonu poprzedniego. I z tym sezonem zaczęło też mu lepiej iść, skoki były coraz równiejsze, co w wyniku dało mu 187 punktów i 24 miejsce. W tym też roku ustanowił rekord skoczni dużej w Pjongczangu podczas kwalifikacji w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018, skacząc na 143,5 metra.
Co ciekawe, Ryoyu pierwszy raz stanął na podium dopiero w sezonie 2018/2019. Zacząło się od trzeciego miejsca w Wiśle. Potem Ryoyu utrzymywał już świetną dyspozycję, raczej nie schodząc z podium. Pierwsze miejsce zajął 13 razy, wygrał Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five oraz Planica 7. Niewątpliwie, to był jego sezon życia.
Ciekawostki
1. Wiadomo powszechnie, że jego brat jest skoczkiem. Ale nie tylko! Jego siostra Yuka również skacze na nartach!
2. Do rekordu długości skoku brakuje mu tylko 1,5 metra! Rekord Ryoyu (pobity oczywiście w 2019 roku) wynosi 252 metry,
3. Ryoyu zaczął trenować skoki narciarskie przez wpływ swojego starszego brata- Junshiro.
źrodło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s