Bio numeru 19 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019 – Andreas Stjernen i Junshirō Kobayashi


Dzisiaj wyjątkowo bio dwóch skoczków w jednym tekście. Przedstawiamy sylwetki Andreasa Stjernena i Junshirō Kobayashiego, którzy zeszły sezon zakończyli ex aequo na 19. miejscu klasyfikacji generalnej. 


Andreas Stjernen


W 2004 roku debiutował w Pucharze Kontynentalnym, a rok później zdobywał swoje pierwsze punkty w zawodach FIS Cup.  15 marca 2009 roku po raz pierwszy wystartował w Pucharze Świata, gdzie odpadł w kwalifikacjach do zawodów na  skoczni w Vikersund. Pierwsze punkty w zawodach elit zdobył w tym samym sezonie w Lillehammer. Punktował też w Sapporo i w Oslo. Równocześnie pokazywał się też z coraz lepszej strony w Pucharze Kontynentalnym. Kolejny sezon przyniósł mu również bardzo dobre wyniki w konkursach tak zwanej „drugiej ligi”. 

W następnych latach już regularnie mogliśmy oglądać go w Pucharze Świata, gdzie szczególnie dobrze radził sobie podczas konkursów lotów. 16 lutego 2013 w Oberstdorfie po raz pierwszy w karierze stanął na podium, zajmując 2. miejsce. 

Podczas ubiegłorocznej edycji Raw Air postanowił zakończyć karierę, której zwieńczeniem było 2. miejsce na skoczni w Trondheim.


Junshirō Kobayashi
Swoją karierę zaczynał od kombinacji norweskiej. W 2011 uznał, że to jednak skoki są dla niego priorytetem. W tym samym czasie wziął udział w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów w estońskim mieście Otepää. Zajął wtedy 18. miejsce. Jeszcze w tym samym roku wygrywał pierwsze konkursy FIS Cup.

Od sezonu 2012/13 zaczął gościć w Pucharze Świata, zajmował też wysokie miejsca w Pucharze Kontynentalnym (2 razy podium w Sapporo). Latem 2014 roku świetnie skakał latem. W klasyfikacji generalnej znalazł się na 6. miejscu. Tego samego roku zimą zajmował miejsca w drugiej, a czasem pierwszej dziesiątce PŚ. 

Największy przełom nastąpił w 2017, kiedy Junshirō wygrał inaugurujący konkurs w Wiśle. W pierwszej części sezonu zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. W TCS sklasyfikowany został na 4. pozycji.

W ubiegłym sezonie dalej regularnie punktował, jednak nie zajmował już tak wysokich miejsc. Najlepszy start odnotował w GA-Pa, gdzie był piąty.

Andreas Stjernen i Junshirō Kobayashi zostali sklasyfikowani ex aequo na 19. miejscu klasyfikacji generalnej, a na ich kontach znalazło się po 335 punktów.
źródło: informacja własna


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s