TOP10 byłych skoczków

Dziś przybywamy do Was z rankingiem zawodników, którzy już skończyli karierę. Wielu z nich nadal możemy zobaczyć na skoczniach, co prawda w nieco innych rolach, ale jednak. Inni natomiast wycofali się całkowicie ze sportowego życia. Chcecie zobaczyć kto wygrywa w naszym TOP10? Zapraszamy!

10. Kenneth Gangnes

Kariera norweskiego skoczka zdecydowanie nie zakończyła się tak, jakby chciał sam zainteresowany. Niestety, po długiej walce z kontuzjami, jeszcze młody zawodnik powiedział „pas”. Dlatego teraz oglądamy go tylko po drugiej stronie skoczni.

9. Tom Hilde

Kolejny Norweg w naszym zestawieniu, który pożegnał się ze skocznią w zeszłym roku. No cóż, teraz to właśnie na Roberta Johanssona spadła rola „słynnego wąsacza”, a Tom wspiera kolegów już zza ekranów telewizora.

8. Martin Schmitt
Foto: YouTube

Słynny Niemiec, obecnie ekspert Eurosportu jeszcze parę ładnych lat temu przyspieszał bicia serc naszych babć. Na nieszczęście jednak jego młodszych fanek, teraz możemy zobaczyć go już tylko w studiu sportowym.

7. Andreas Wank

Byli pod rząd Norwedzy, to teraz czas na Niemców. Andreas Wank swą karierę zakończył dopiero w tym roku, jednak nie dał po sobie zatęsknić, gdyż nadal podróżuje ze swoimi kolegami po fachu, aczkolwiek w roli członka sztabu.

6. Adam Małysz

Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj naszego Orła z Wisły! Małysz, ciągle działający prężnie w skokowym towarzystwie pomaga, dopinguje, komentuje i robi jeszcze wiele innych rzeczy. Z pewnością kibice nie mogą narzekać na brak jego obecności.

5. Andreas Stjernen

Jeszcze rok temu nikt nie wierzył, że Norweg zajmie miejsce w rankingu tego typu. A jednak. Od marca tego roku Andreasa zobaczymy już na skoczniach tylko i wyłącznie w charakterze kibica. Były (już) skoczek na razie nie ma planów dotyczących dołączenia do składu trenerskiego bądź też sztabu.

4. Janne Ahohen

Ewenement w naszym rankingu. Z tego powodu, iż Ahonen karierę kończył… już dwa razy. Teraz nadszedł ten trzeci. Jak to mówią – do trzech razy sztuka. Czy tym razem Janne zostanie na sportowej emeryturze? Zobaczymy.

3. Sven Hannawald
Foto: sven-hannawald.com

Kolejny Niemiec w tym rankingu. Słynny rywal Adama Małysza – teraz dobry przyjaciel – jest legendą samą w sobie. Po wielu bitwach z anoreksją, depresją i wypaleniem zawodowym, dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem. I pomimo upływu lat wygląda coraz lepiej.

2. Thomas Morgenstern
Foto: redbull.com

Tego skoczka nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Jeden z najsłynniejszych Austriaków, skoczków stulecia narty na kołek odwiesił dobre kilka sezonów temu. Pomimo to, można zobaczyć go czasami na skoczniach.

1. Robert Kranjec

Jego pożegnanie w Planicy w marcu tego roku zapisało się już w historii. Nikt nie do tej pory nie miał tak pięknie zakończonej kariery jak słoweński lotnik, którego zakończenie kariery przyspieszyły kontuzje, między innymi kolana. Ostatni skok Robert oddał po sygnale swojej córki Pii, w specjalnie przygotowanym dla niego plastronie.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s