TOP10 członków sztabu

Skoki nie składają się tylko i wyłącznie z samych zawodników. Za nimi stoi cała masa ludzi, którzy dbają o ich kondycję fizyczną, psychiczną, odpowiadają za sprzęt, podróż i wszystkie inne rzeczy, bez których start w konkursie byłby niemożliwy. Jednym słowem – cały sztab. Dlatego dzisiaj chcemy przedstawić Wam nasze TOP10 członków sztabu!

10. Kento Sakuyama

Japoński skoczek karierę zakończył niedawno – zaledwie przed tegorocznymi wakacjami. Zawodnik jednak postanowił zostać przy sporcie i to jako członek sztabu swojego rodzimego klubu Kitano Construction Corp. 29-latek wspomaga teraz w treningach swoich kolegów po fachu i jak sam twierdzi, dobrze się w tym czuje.

9. Łukasz Gębala

Jeden z najbardziej znanych fizjoterapeutów w Polsce. Dlaczego? Ponieważ to właśnie on jest w dużej mierze odpowiedzialny za formę naszych zawodników. Spędza z nimi czas zarówno na zawodach, gdzie od razu po konkursach zabiera się za ich regenerację, jak i podczas treningów i nawet okresów urlopowych.

8. Adam Małysz

Oczywiście w tym rankingu nie mogło zabraknąć Orła z Wisły! Od zakończenia kariery Małysz czynnie współpracuje z PZN i naszymi skoczkami. Oprócz bycia dyrektorem koordynatorem ds. skoków i kombinacji norweskiej jest także członkiem sztabu, który wielokrotnie pomaga naszym sportowcom na praktycznie każdej płaszczyźnie.

7. Grzegorz Sobczyk

Były współpracownik Stefana Horngachera ciągle jest jedną z głównych osób w polskim sztabie szkoleniowym. Teraz, asystuje on trenerowi Michałowi Doleżalowi i, jak widać, jest to bardzo owocna współpraca!

6. Peter Slatnar


A kogo my tu mamy? No właśnie – słynnego twórcę nart i wiązań, nazwanych od nazwiska twórcy Slatnarami. Producent jest czynnym członkiem słoweńskiego sztabu, gdyż to właśnie on pracuje nad wszystkimi nowinkami technicznymi.

5. Thomas Lobben

Norweski były skoczek, były trener kadry B, teraz pracuje jako asystent trenera głównego kadry A. No cóż, jego kariera jako zawodnika nie była zbytnio owocna, jednak całkiem dobrze sprawdza się jako członek sztabu.

4. Marvin Sherrer

Jego kariera zawodnicza w kadrze Szwajcarii skończyła się dobre sześć lat temu, w 2013 roku. Nadal jednak możemy oglądać Marvina na zawodach, gdyż wraz z kadrą swojej ojczyzny z chęcią na nie przyjeżdża. Teraz jednak tylko w roli delegata technicznego.

3.  Robert Kranjec

Były słoweński skoczek zasila sztab szkoleniowy swojej kadry dopiero od niedawna. Jego rola jak na razie to… praktycznie wszystko, od prowadzenia auta aż do noszenia walizek. A, i oczywiście najważniejszego, czyli wsparcia mentalnego.

2. Andreas Wank

Niemiecki skoczek, po zakończeniu kariery, nie spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Dzielnie towarzyszy swojej byłej-aktualnej drużynie na zawodach i zgrupowaniach. Z pewnością jest to na rękę także dla fanów, którzy nadal mają okazję widywać swojego ulubieńca.

1. Kenneth Gangnes

Naczelny pechowiec norweskiej kadry, nie pożegnał się ze światem skoków na dobre. Po zakończeniu kariery nadal możemy zobaczyć go tak, gdzie jego miejsce – na skoczni. Co prawda teraz zobaczymy go prędzej pod obiektem niż zobaczymy jego skok, ale zawsze to coś.

Źródło: informacja własna 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s