Freund wraca do Pucharu Świata!


Źródło: faz.net

Po długiej przerwie związanej z kontuzją kolana, Severin Freund ma realne szanse do powrotu w nadchodzącym sezonie. Wiele wskazuje na to, że na międzynarodowych skoczniach zobaczymy go znowu przed świętami Bożego Narodzenia. 

Freund zdecydowanie może mówić o ogromnym pechu. W ostatnim czasie doznał dwukrotnego pęknięcia więzadeł krzyżowych, co na dłuższy okres wykluczyło go z międzynarodowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W lutym przeszedł również operację łękotki. Niemiec ma jednak nadzieję na szybki powrót do startów, co planuje na początek Turnieju Czterech Skoczni, który rozpocznie się już 28 grudnia 2019 roku, kiedy to zostaną rozegrane kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. 
Podczas zorganizowanego niedawno eventu firmy Manner w Monachium, drużynowy mistrz olimpijski zapewniał, że w nadchodzącym sezonie nie pojawi się na wszystkich zaplanowanych zawodach, ale jego obecna dyspozycja daje nadzieję na jak największą ilość startów. Jego największym celem są marcowe Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które rozegrane zostaną w słoweńskiej Planicy. Jeśli uda mu się osiągnąć swój cel, będzie zadowolony ze swoim postępów i tego, jak wiele zrobił by dojść do dyspozycji, którą obecnie prezentuje. 
Źródło: rtl.de

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s