Bio numeru 26 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 – Philipp Aschenwald

Dzisiaj przyszedł czas na kolejne podsumowanie ubiegłego sezonu  – tym razem pod kątem wyników Philippa Aschenwalda. Nie mamy wątpliwości, że był to najlepszy sezon w jego dotychczasowej karierze. Przypomnijcie sobie co udało się osiągnąć zeszłej zimy młodemu Austriakowi!


W ubiegłym sezonie Philipp startował regularnie w zawodach elit. Skoczek, który wcześniej kojarzony był raczej z drugoligowym Pucharem Kontynentalnym, w sezonie 2018/2019 na stałe zagościł w kadrze na Puchar Świata. I nic dziwnego, bo wyniki młodego Austriaka na prawdę stawiały go w bardzo dobrym świetle. 14-krotnie kończył zawody w czołowej trzydziestce i zdobywał punkty. Łącznie uzbierał ich 247, co wystarczyło do zajęcia 26. miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu najwyższej rangi. Największe powody do radości miał jednak podczas rozegranych w Seefeld i Innsbrucku MŚ w Narciarstwie Klasycznym. Wywalczył tam dwa razy drużynowe srebro –  w konkursie mikstów i drużynowej rywalizacji panów, a indywidualnie zajął bardzo wysoką czwartą pozycję na skoczni normalnej. 


Do tej pory był to najlepszy sezon w karierze Austriaka. Czy uda mu się utrzymać formę na zbliżającą się zimę? A może sezon 2019/2020 będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu? Już za niedługo będziemy mieć okazję, by się o tym przekonać!źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s