Bio numeru 12 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 – Jewgienij Klimow

Dziś przyjrzymy się najlepszemu rosyjskiemu skoczkowi. Przed nami Jewgienij Klimow,  dwunasty skoczek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ubiegłego sezonu.
Jewgienij Klimow urodził się 3. lutego 1994 roku w rosyjskim mieście Perm. Jest on zwycięzcą Letniego Grand Prix 2018 oraz brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów z 2014 roku.
Zanim na dobre zajął się skokami narciarskimi, startował w kombinacji norweskiej. 30. listopada 2013 roku zadebiutował w Kussamo zajmując 30. miejsce. Dwa lata później, w konkursie w Klingenthal 22 listopada 2015 roku,  miał swój pierwszy występ w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zajął wtedy 32. miejsce. Pierwsze punkty zdobył kilka tygodni później w Niżnym Tagile, gdzie był osiemnasty.
Poprzedni sezon zaczął się dla niego bardzo dobrze, ponieważ w konkursie inauguracyjnym w Wiśle triumfował. Dalsza część sezonu to występy bardzo dobre przeplatane z nieco gorszymi. Koniec końców Klimow zakończył ubiegłoroczną edycję Pucharu Świata na najwyższej jak do tej pory pozycji, czyli dwunastym miejscu.
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s