Bio numeru 13 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19- Domen Prevc

Dzisiaj przedstawimy jednego ze skoczków, należących do młodszego pokolenia- numer 13 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019 Domena Prevca!

Domen urodził się w 1999 roku w Kranju. Co wszyscy dobrze wiedzą, jest bratem skoczków- Petera i Cene. Jest co prawda najmłodszym z rodzeństwa, ale i tak w poprzednim sezonie Pucharu Świata znalazł się na najwyższej pozycji z całego rodzeństwa.
Debiutował w swoim rodzinnym mieście- Kranju, podczas konkursu FIS Cup w roku 2013. Zajął wtedy 26. miejsce. W sezonie 2014/2015 reprezentował Słowienię w zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy, gdzie zajął drugie miejsce indywidualnie,a pierwsze drużynowo. Sezon później zaczął już występować w konkursach Pucharu Świata.
Już w swoim pierwszym sezonie Pucharu Świata dwa razy stanął na podium- w Engelbergu oraz Sapporo. Łącznie zdobył 486 punktów i stanął na 14 miejscu kwalifikacji generalnej. Pierwsze zwycięstwo odniósł w Kuusamo podczas inauguracji sezonu 2016/2017. Od tego momentu sezon szedł mu bardzo dobrze- ukończył go na 6 miejscu w kwalifikacji generalnej.
Ostatni sezon też nie był dla niego najgorszy. Co prawda na podium stawał tylko dwa razy- pierwsze miejsce w Vikersund oraz drugie w Planicy, jednak 13 miejsce dla tak młodego skoczka jest bardzo dobrym osiągnięciem, wskazującym na ogromny potencjał na przyszłość.
Ciekawostki
1. Ma również dwie siostry- Nikę i Emę.
2. Zaczął skakać, gdy miał 10 lat.
3. Jego rekord życiowy to 243,5 metra pobity na Vikersundbakken.
źródło:informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s