Zakopane zajmie się organizacją MŚJ 2021!Mimo wcześniejszych planów, Wisła i Szczyrk nie zorganizują Mistrzostw Świata Juniorów w 2021 roku. Zajmie się tym Zakopane i taka informacja pojawiła się w początkowym kalendarzu FIS na sezon 2020/21. Wydarzenie odbędzie się na zakopiańskich trasach biegowych i kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha. 

Pierwotnie impreza miała odbyć się zarówno w Szczyrku jak i w Wiśle. Problemu nie stanowiły znajdujące się tam od lat nowoczesne skocznie narciarskie, a brak zmodernizowanych tras biegowych na Kubalonce, gdzie nie ma nadal między innymi systemu sztucznego naśnieżania. Miejsce organizacji tego wydarzenia zmieniono na Zakopane, gdyż istniało ryzyko niezrealizowania niezbędnej inwestycji. 
Dla Polski nie będzie to pierwszy raz jeśli chodzi o organizację MŚJ. Po raz pierwszy nasz kraj gościł wspomniane wydarzenie w 2001 roku w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. W 2008 roku organizacji imprezy również miały się podjąć Wisła i Szczyrk, jednak z powodu braku śniegu skoki narciarskie i kombinację norweską przeniesiono do Zakopanego, a biegi zorganizowano we włoskim Malles Venosta. 

Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS OPO Zakopane, przyznaje, że dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie możliwa modernizacja najbardziej kluczowych obiektów, takich jak kompleks Średniej Krokwi czy trasy do narciarstwa biegowego. Jeśli chodzi o skocznie, to w ich kompleksie mają znaleźć się obiekty o rozmiarach 16, 25, 40, 70 i 105 metrów. Na największej z nich za niespełna dwa lata ma odbyć się rywalizacja najlepszych światowych juniorów. Jej punkt konstrukcyjny usytuowany będzie na 95 metrze, dzięki czemu Polska zyska, obok kompleksu Skalite w Szczyrku, kolejną skocznię normalną, na której trening będzie możliwy podczas całego roku. 
Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s