Trondheim organizatorem mistrzostw świata w 2025 roku!


Źródło: flickr.com 

Norweskie Trondheim będzie organizatorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku. Co prawda nie zostało ono jeszcze oficjalnie wskazane przez FIS, ale jest również jedynym zgłoszonym kandydatem.

Trondheim starało się o organizację tej samej imprezy w 2023 roku, niestety bezskutecznie. Gościć będzie więc to niezwykle ważne wydarzenie dwa lata później. Mimo, że miasto oficjalnie nie zostało jeszcze nominowane przez FIS, jego kandydatura niemal na pewno zostanie zaakceptowana, gdyż Trondheim jako jedyne zgłosiło chęć organizacji MŚ w 2025 roku. 
W swojej kandydaturze norwescy organizatorzy przedstawili ciekawą ofertę, gdzie główną rolę odegrały ulepszenia w centrum Granåsen i całej gminy Trondheim pod względem klimatu i zrównoważonego rozwoju. FIS wyraził chęć współpracy celem organizacji mistrzostw świata z uwzględnieniem poszanowania dla środowiska naturalnego. 

Trondheim ostatni raz gościło imprezę tej rangi w 1997 roku. Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym były jednak wydarzeniem organizowanym przez Norwegów również w 2011 roku, kiedy to sportowcy rywalizowali w stolicy tego kraju – Oslo. Trondheim, chociaż nie ma konkurentów w walce o prawo organizacji MŚ, musi jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony FIS. Taka decyzja zapadnie 21 maja 2020 roku, kiedy to odbędzie się kolejny Kongres w Tajlandii. 

Źródło: informacja własna/fondoitalia.it

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue’; color: #454545}

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s